11.7.2019, Milan Šurkala, aktualita

Všichni víme, že pokuty za porušení GDPR mohou být hodně vysoké. A poslední případy ukazují, že takové i skutečně bývají. Řetězec hotelů Starwood od Marriottu dostane pokutu rovnou 99 milionů liber.

reklama
Pokuty za data klientů | od: JUWARE (384)  12.7.201911:34
Tak když už tedy jde o pokutu za poškození klientů, pak by měli být právě všichni Ti poškození dostat podíl z té pokuty a EU ji spravedlivě rozdělit mezi ně.
Někdo je napadne a jsou za to sankcionováni. Kde to jsme, že se nežádá škoda po tom, kdo ji způsobil, ale po tom, kdo se dostatečně útoku nebránil?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Pokuty za data klientů | od: zolo_sk (428)  12.7.201912:13
Ako keby som vás na ulici zbil, ale na súde by vás odsúdili k trestu, lebo ste sa dostatočne nechránil?
Zásadná otázka je, kto je poškodený a kto má byť odškodnený. Ak som poškodený ja, ako občan, prečo nie som ja odškodnený, ale zhrabne to nejaká EU a jej úradníci. Na drísty, že to dostanem nepriamo v lepšej kvalite poskytovaných služieb štátom seriem. Ako keby som okradol suseda a štát mi prikáže zaplatiť náhradu, ale sebe, susedovi povie, že to pocíti v lepšom živote. Do prdele, prečo to nie je priame odškodnenie? Chápem, že je to veľa ľudí, ale však platby sa tým ľuďom dajú urobiť bezhotovostne na účet. Dnes už má každý účet a neverím, že štát, či EU má problém získať tieto informácie.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Hmm | od: DarkRichelieu (384)  11.7.201917:36
Včera mě napadla myšlenka, že tyhle pokuty EU jsou nová forma daní nadnárodních podniků pro stále bobtnající rozhazovací rozpočet EU, který utrpí odchodem Britanie a tudíž nebude na platy a dotace zemědělcům ­(u nás by je nejraději zrušily­). Tak teď si s tou myšlenkou budu dál hrát, co z toho vyleze.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.