www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce a Radeon spojují svůj výkon v testech pod DX12

GeForce a Radeon spojují svůj výkon v testech pod DX12
, , aktualita
Jednou z hlavních výhod nového API DirectX 12 má být možnost spojit výkon různých grafických karet, a to včetně konkurenčních Radeonů a GeForce nebo také integrované a samostatné grafiky. Nyní se můžeme podívat na příslušné testy.
K oblíbeným
reklama
Microsoft přitom mluví o Multiadapter, čili schopnosti DirectX 12 využívat spojený výkon různých grafických čipů, a to bez ohledu na jejich architekturu (ta však musí podporovat DX12) či výkon. Dosud bylo přitom nemožné chtít spojit výkon dvou různých grafických karet od AMD a NVIDIE nebo integrované jádro Intel a samostatnou kartu AMD/NVIDIA. Pouze AMD nám dalo možnost spojit výkon integrovaného Radeonu v APU a samostatné karty s Radeonem, která byla tedy značně limitovaná a pro nejlepší výsledky vyžadovala spojení iGPU a karty s podobným výkonem.

Nyní server Anandtech provedl vlastní test Multiadapteru pod DirectX 12, a to s využitím speciální verze známé hry Ashes of the Singularity, která umožnila využít režim Explicit Multiadapter Unlinked. Poděkování tedy patří především vývojářům z Oxide Games, kteří takovou verzi hry připravili a umožnili tuto zajímavou funkci DirectX 12 využít. Konkrétně jde o zapojení dvou karet v režimu Alternate Frame Rendering (AFR), pro což byly využity moderní karty NVIDIA GeForce GTX 980 Ti a TITAN X a ze stáje AMD pak Radeon R9 Fury a Fury X.

Jak je vidět, nejlepšího výkonu bylo dosaženo s kombinací karet R9 Fury X a GTX 980 Ti, přičemž obrácená kombinace byla o něco pomalejší, takže jde o to, která karta na sebe vezme primární úlohu. Každopádně z testu je jasně patrné, že tato funkce funguje, a to velice dobře. Pochopitelně nebylo dosaženo 100% nárůstu výkonu, respektive 100% využití potenciálu spojených karet, ale to nikdo neočekává ani při zapojení do CrossFire či SLI. Výrazného nárůstu bylo dosaženo také na rozlišení Ultra HD a v článku (viz zdroj) naleznete i další výsledky včetně grafů s frametimes.

Dokonce je tu i test se staršími kartami, na němž se ukazuje, jak důležitá je volba primární karty. Však Radeon HD 7970 + GeForce GTX 680 dosáhl výrazného nárůstu framerate, zatímco obrácená kombinace přinesla pravý opak. Následující obrázek již nepochází z testu serveru Anandtech, ale ukazuje, že přínos může mít i zapojení integrovaného GPU v procesoru, které dosud muselo zůstat nevyužito. Nyní může svou troškou přispět k celkově vyšším FPS a díky tomu budou mít pro hráče, kteří využívají samostatné grafické karty, procesory s integrovanou grafikou konečně smysl.

Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku
Dle ujištění Intelu měl být nedostatek jeho procesorů už dávno věcí minulosti, ovšem přímo od něj jsme se nedávno dozvěděli, že stále trvá. Dle OEM výrobců se to navíc v nejbližší budoucnosti nezmění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář