www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce a Radeon spojují svůj výkon v testech pod DX12

GeForce a Radeon spojují svůj výkon v testech pod DX12
, , aktualita
Jednou z hlavních výhod nového API DirectX 12 má být možnost spojit výkon různých grafických karet, a to včetně konkurenčních Radeonů a GeForce nebo také integrované a samostatné grafiky. Nyní se můžeme podívat na příslušné testy.
K oblíbeným
reklama
Microsoft přitom mluví o Multiadapter, čili schopnosti DirectX 12 využívat spojený výkon různých grafických čipů, a to bez ohledu na jejich architekturu (ta však musí podporovat DX12) či výkon. Dosud bylo přitom nemožné chtít spojit výkon dvou různých grafických karet od AMD a NVIDIE nebo integrované jádro Intel a samostatnou kartu AMD/NVIDIA. Pouze AMD nám dalo možnost spojit výkon integrovaného Radeonu v APU a samostatné karty s Radeonem, která byla tedy značně limitovaná a pro nejlepší výsledky vyžadovala spojení iGPU a karty s podobným výkonem.

Nyní server Anandtech provedl vlastní test Multiadapteru pod DirectX 12, a to s využitím speciální verze známé hry Ashes of the Singularity, která umožnila využít režim Explicit Multiadapter Unlinked. Poděkování tedy patří především vývojářům z Oxide Games, kteří takovou verzi hry připravili a umožnili tuto zajímavou funkci DirectX 12 využít. Konkrétně jde o zapojení dvou karet v režimu Alternate Frame Rendering (AFR), pro což byly využity moderní karty NVIDIA GeForce GTX 980 Ti a TITAN X a ze stáje AMD pak Radeon R9 Fury a Fury X.

Jak je vidět, nejlepšího výkonu bylo dosaženo s kombinací karet R9 Fury X a GTX 980 Ti, přičemž obrácená kombinace byla o něco pomalejší, takže jde o to, která karta na sebe vezme primární úlohu. Každopádně z testu je jasně patrné, že tato funkce funguje, a to velice dobře. Pochopitelně nebylo dosaženo 100% nárůstu výkonu, respektive 100% využití potenciálu spojených karet, ale to nikdo neočekává ani při zapojení do CrossFire či SLI. Výrazného nárůstu bylo dosaženo také na rozlišení Ultra HD a v článku (viz zdroj) naleznete i další výsledky včetně grafů s frametimes.

Dokonce je tu i test se staršími kartami, na němž se ukazuje, jak důležitá je volba primární karty. Však Radeon HD 7970 + GeForce GTX 680 dosáhl výrazného nárůstu framerate, zatímco obrácená kombinace přinesla pravý opak. Následující obrázek již nepochází z testu serveru Anandtech, ale ukazuje, že přínos může mít i zapojení integrovaného GPU v procesoru, které dosud muselo zůstat nevyužito. Nyní může svou troškou přispět k celkově vyšším FPS a díky tomu budou mít pro hráče, kteří využívají samostatné grafické karty, procesory s integrovanou grafikou konečně smysl.

Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
Asus ROG ZENITH II Extreme Alpha: zvláště pro 64jádrový Threadripper Asus ROG ZENITH II Extreme Alpha: zvláště pro 64jádrový Threadripper
Společnost Asus si připravila speciální model základní desky, který je určen zvláště pro 64jádrový Threadripper 3990X. Jde tak především o posílené napájení, které daný procesor bude potřebovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED
Společnost AMD se rozhodla vylepšit své procesorové chladiče Wraith Prism RGB LED, čili ty nejvýkonnější, které nabízí s procesory Ryzen. Je pak celkem pochopitelné, proč k tomu firma přistoupila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář