GeForce GTX 1060 a nezávislé testy v Ashes of the Singularity

GeForce GTX 1060 a nezávislé testy v Ashes of the Singularity
, , aktualita
Včera jsme se podívali na to, s jakými benchmarky své nové GeForce GTX 1060 přišla samotná NVIDIA. Ta ji srovnává jak s její předchůdkyním, tak s konkurenčním Radeonem RX 480. Co na to ale nezávislé testy?
K oblíbeným
reklama
Firemní benchmarky GeForce GTX 1060 jsou součástí průvodce pro recenzenty, což je naprosto běžná praxe. Nikdo je tak nemůže nekriticky přijmout za směrodatné a vždy je lepší se přesvědčit díky výsledkům nezávislých testů, a to nejlépe rovnou několika. NVIDIA nám předložila konkrétně toto:

Ze srovnání vyplývá, že ve hře Ashes of the Singularity je GeForce GTX 1060 o 4 až 5 procent rychlejší než Radeon RX 480. Nyní se můžeme podívat na jiné výsledky testů v rozlišeních 1080p, 1440p a Ultra HD, ale ne na nastavení Crazy, ale na Extreme. Tato hra byla přitom vždy pro grafické karty NVIDIA problematická a ukazovala právě Radeony v dobrém světle, což se obecně přisuzuje asynchronním shaderům. NVIDIA nyní staví novou GeForce GTX 1060 právě proti Radeonu RX 480, jak ukázala i v odkazovaném průvodci pro recenzenty, kde ale rozdíl právě v Ashes of the Singularity není tak velký jako v řadě jiných titulů.

Co tedy přinesly výsledky zveřejněné serverem VideoCardz? Když začneme s rozlišením 1080p, pak GTX 1060 získala na API DirectX 12 průměrných 44,4 FPS, zatímco Radeon naprosto srovnatelných 45 FPS. V rozlišení 1440p to bylo 39 FPS na straně GeForce a 40 FPS v případě Radeonu a v Ultra HD pak 30,3 FPS vs. 31 FPS. To jsou všechno výsledky, které staví obě karty na stejnou úroveň (jednotlivé FPS řešit nebudeme). Počkejme si tedy na další benchmarky, které ukáží, jak je to s NVIDIÍ udávaným rozdílem až 30 procent ve prospěch GeForce. Zatím se můžeme podívat na příslib toho, že bude možné čip GP106 na GeForce GTX 1060 vyhnat až na frekvenci přes 2 GHz.

Screenshoty s výsledky testů můžete vidět v odkazovaném zdroji aktuality.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek