Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GeForce GTX 580M v nabídce notebooků Alienware

29.6.2011, Jan Vítek, aktualita
GeForce GTX 580M v nabídce notebooků Alienware
Společnost NVIDIA se pochlubila svým nejnovějším přírůstkem do rodiny mobilních GPU, které má představovat dle ní rovněž světově nejrychlejší čip svého druhu. Jedná se o GeForce GTX 580M, který je momentálně již nabízen v počítačích Alienware...
Společnost NVIDIA se pochlubila svým nejnovějším přírůstkem do rodiny mobilních GPU, které má představovat dle ní rovněž světově nejrychlejší čip svého druhu. Jedná se o GeForce GTX 580M, který je momentálně již nabízen v počítačích Alienware M18x a brzo také bude v modelech Alienware M17x. Počítá se také s využitím technologie NVIDIA Optimus, aby se prodloužil běh notebooku na baterie a snížila spotřeba.Alienware M18x nabízí dokonce možnost využití dvou takovýchto GPU v režimu SLI, zatímco M17x nabídne jeden, ale s technologií Optimus. To mu má zajistit dle zprávy 5 hodin výdrže v nízké zátěži a 100 FPS ve hře Call of Duty: Black Ops. To si samozřejmě nyní neověříme, ale můžeme se alespoň podívat na jiný, nedávno testovaný produkt od Alienware.

GeForce GTX 580M pochopitelně podporuje API DirectX 11, slibuje o 20 % lepší výkon na watt energie v porovnání s předchozí generací a samozřejmě podporuje všemožné technologie (PhysX, 3D Vision, atd.). Čip samotný nabídne 384 CUDA jader na 1240 MHz a k tomu 1500MHz paměti GDDR5 na 256bitové sběrnici, takže jeho výkon skutečně nebude špatný.

Zdroj: TZ NVIDIA
Doporučujeme náš velký přehled desktopových grafických čipů.