GeForce RTX 3050 má přece jen dorazit, ale ne brzy

GeForce RTX 3050 má přece jen dorazit, ale ne brzy
, , aktualita
Zatímco si NVIDIA chystá coby nouzové řešení kartu GeForce RTX 2060 12 GB, my čekáme také na její další slabší modely RTX 3000, a to především RTX 3050 (Ti). Ty zatím dorazily jen v mobilních verzích. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tak už dávno nabízí GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti, jen ne jako desktopové karty, čili ve stolních počítačích jsme samostatné karty GeForce s čipy GA107 ještě neviděli (leda jako akcelerátor A2).
 
 
To by se přitom dle nejnovějších zpráv mohlo změnit, ale bohužel ne zrovna brzy. Nejdříve se o tom zmínil leaker Kopite7kimi a nyní přichází s vlastními informacemi také server Videocardz, dle nějž má ovšem GeForce RTX 3050 přijít na trh až někdy během druhého kvartálu příštího roku. Pokud je to tak, pak si NVIDIA dá opravdu na čas, neboť v té době už nejspíše budeme řešit to, že do několika měsíců tu budeme mít další generaci NVIDIE, a sice Ada Lovelace. Je přitom obvyklé, že low-endové verze nových karet přicházejí na řadu obvykle až jako poslední, ale není obvyklé, že by nastupovaly až tak moc pozdě. 
 
Konkrétně se dozvídáme o kartě interně označované jako PG190 SKU 70, která má obsahovat GPU GA106-150, což je buď RTX 3050 Ti, ale spíše RTX 3050. Obsahovat má 8 GB paměti GDDR6 a také má být výkonnější než GTX 1660 Super, ale novou RTX 2060 12 GB překonat nemá. Čili tato staronová karta by tak skutečně mohla splnit roli dosud neuvedené desktopové RTX 3050 Ti, aby NVIDIA nakonec přišla už s opravdovou RTX 3050. 
 
Proč ale NVIDIA chce přijít s takovou kartou tak moc pozdě, když navíc už dávno má na trhu produkty s GPU GA107? Jeden z důvodů mohou být pochopitelně omezené zdroje či výrobní kapacity, které NVIDII nutí si vybírat, kam svá GA107 pošle. Vedle toho ale může jít i o nástup konkurenčních řešení, proti nimž bude chtít mít co vyslat. Jde jednak o Radeon RX 6500 XT, který má přijít na trh v prvním kvartálu příštího roku, ale pak i o slabší verze karet Arc Alchemist od Intelu, jež by se mohly ukázat víceméně ve stejnou dobu jako RTX 3050. Uvidíme. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chieftronic M2: prostorná herní kostka s dálkovým ovladačem Chieftronic M2: prostorná herní kostka s dálkovým ovladačem
Chieftec Chieftronic M2 (GM-02B-OP) k nám přišel v podobě herní kostky, čili herní skříně ve tvaru pravidelnějšího kvádru spíše než úzké věže. Určena je tak pro menší desky formátu Micro ATX či Mini ITX a navazuje na původní model M1.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Facebook si patentoval mechanické oko Facebook si patentoval mechanické oko
Facebook (Meta) si nechal zaregistrovat patent, který se týká umělého lidského oka, čili snad oční protézy, která by ovšem měla být nějakým způsobem funkční? Co můžeme očekávat a jaký nápad se za tím skrývá?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asus díky vysokému růstu zisku rozdával štědré odměny, zařídila to i těžba Asus díky vysokému růstu zisku rozdával štědré odměny, zařídila to i těžba
Výrobci grafických karet mají žně, které jim ještě zdaleka nekončí a spíše mohou ještě pár let pokračovat. Velice dobře to můžeme sledovat i ze zprávy o firmě Asus, jednom z AIB výrobců, který se o svůj zisk podělil se zaměstnanci.
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA srovnává výkon RTX 3050 i s GTX 1650 v ray tracingu NVIDIA srovnává výkon RTX 3050 i s GTX 1650 v ray tracingu
Radeon RX 6500 XT si už žije vlastním životem na trhu a nyní je už čas se zaměřit na to, co přinese další slíbená slabší grafická karta, a to GeForce RTX 3050. Tu NVIDIA srovnává s kartami GTX 1650 či GTX 1050. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Kontroverzní CEO Activision Blizzardu má po akvizici odejít Kontroverzní CEO Activision Blizzardu má po akvizici odejít
Pokud někdy Microsoft prostřednictvím své xboxové divize ukázal, že to s hrami už myslí opravdu vážně, pak právě nyní akvizicí firmy Activision Blizzard za téměř 69 miliard dolarů. Co se ovšem stane s jejím výkonným ředitelem? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů