GeForce RTX 3060 přijde na trh 25. února

GeForce RTX 3060 přijde na trh 25. února
, , aktualita
Společnost NVIDIA se chystá v únoru uvést na trh kartu GeForce RTX 3060, která naruší své řady tím, že nabídne rovnou 12 GB paměti. A jak se dozvídáme nyní, nastoupit by měla konkrétně 25. února.
K oblíbeným
reklama
To je zcela v souladu s tím, co jsme slyšeli o údajném plánu NVIDIE, který zahrnuje i první dodávky karet recenzentům, a to 19. února. Ti tak budou mít dost času na otestování karty a připravení testů, čili lze očekávat, že ty budou zveřejněny možná o den dříve, než karta přijde na trh. 
 
 
Datum 25. února udávané serverem wccftech sice ještě nebylo potvrzeno a ostatně se může snadno ještě změnit, nicméně lze skutečně počítat s tím, že RTX 3060 nastoupí někdy v průběhu posledního únorového týdne. 
 
Půjde o první desktopovou kartu vybavenou vůbec poprvé nasazeným GPU GA106 s 3584 aktivovanými CUDA jádry. Především tu ale bude 12 GB paměti GDDR6, na což nedosáhne ani RTX 3080 a pokud nějaká jiná moderní GeForce v nejbližší době ano (samozřejmě krom RTX 3090), pak to bude zatím nepotvrzená RTX 3080 Ti. Ale informace o ní zatím patří přinejlepším mezi fámy. 
 
GeForce RTX 3060 ovšem už se prodává, ale zatím jen v noteboocích, kde sice na jednu stranu nabízí 3840 jader, ale na stranu druhou se zde NVIDIA kupodivu rozhodla jen pro 6 GB paměti. I z tohoto pohledu tak desktopová RTX 3060 působí jako černá ovce, jejíž 12GB buffer byl dle zákulisních informací zvolen především kvůli konkurenci ze strany AMD, která svou střední třídu karet chystá také s výbavou 12 GB paměti. Na druhou stranu už NVIDII mohlo prostě vycházet, že 6 GB paměti je pro takovou kartu málo, nicméně v takovém případě by na tom o dva stupně výše postavená RTX 3070 s 8 GB paměti nebyla o moc lépe. 
 
 
Opět se také objevuje téma skupování karet těžaři, neboť první RTX 3060, konkrétně Gigabyte RTX 3060 Eagle OC se už k jednomu dostala. Jako důkaz tu máme vyfocenou kartu s ještě nasazenými chrániči slotového konektoru a portů. 
 
NVIDIA GeForce RTX 3060 přijde za oficiální cenu 329 USD, která je však v této době jen jakýmsi připomenutím toho, za jaké částky by se koncové produkty mohly prodávat, kdyby byla normální doba. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala