GeForce RTX 3060 Ti dostane 4864 CUDA jader a 8 GB GDDR6, kdy bude?

GeForce RTX 3060 Ti dostane 4864 CUDA jader a 8 GB GDDR6, kdy bude?
, , aktualita
Pokud jde o novou generaci karet GeForce Ampere, NVIDIA sice zůstává na stejných cenách jako v případě Turingu, ale to znamená, že i RTX 2060 se dala jen s obtížemi považovat z hlediska ceny za mainstream. Jak na tom budou RTX 3060?
K oblíbeným
reklama
V posledních dnech se mluvilo i o GeForce RTX 3060 Ti (či Super), v jejímž případě lze čekat, že s cenou pod 10.000 Kč nepůjde a že oficiální cena bude nejspíše 400 dolarů. Když si přitom vzpomeneme třeba na Kepler a sérii GeForce GTX 600, tehdy byl jednočipový hi-end ještě k mání za 500 dolarů, ale pak se nám to poněkud zvrtlo a ceny začaly stoupat. 
 
GeForce RTX 3070
 
Nicméně od karty RTX 3060 Ti lze očekávat velice slušný výkon, který jistě bude mnoha lidem stačit, neboť ne každý má zájem hrát na monitoru s rozlišením Ultra HD a také zapínat si ray tracing. I když v případě nezájmu o RT nemá smysl si kupovat kartu řady RTX, nicméně za chvíli nám stejně nic jiného nezbude, neboť podpora ray tracingu se stane zcela běžnou. 
 
Pokud si chce někdo počkat na RTX 3070, musí vytrvat alespoň do října (datum stále nebylo upřesněno), čili RTX 3060 Ti dorazí až někdy poté, nicméně server VideoCardz nyní informuje, že by to mělo být právě rovněž v říjnu, a to v jeho druhé polovině. Tento spěch je vcelku pochopitelný, neboť právě na konci října se s novými Radeony vytasí AMD. Čili RTX 3070 by mohla přijít v první polovině října.
 
Dle nejnovějších informací by také RTX 3060 Ti měla přijít právě s tímto označením, takže nepůjde o verzi Super a vybavena bude grafickým čipem GA104-200, což bylo zřejmé. Právě RTX 3070 totiž využije lepší verzi čipu GA104, takže ty hůře vyrobené verze mohou být ihned nasazeny v RTX 3060 Ti a není třeba na nic čekat. 
 
V daném GA104-200 má být v RTX 3060 Ti aktivních celkem 4864 CUDA jader (přesně o 1024 méně než v RTX 3070), přičemž obě karty mají mít stejný paměťový subsystém s 8 GB GDDR6 na 14 Gb/s (výsledných 448 GB/s). Takovou výbavu mají mimochodem i RTX 2060 Super až RTX 2080). TBP karty se má pohybovat zhruba 40 W pod modelem RTX 3070, čili kolem 180 W, a referenční verze si tak bohatě vystačí s jedním 8pinovým konektorem přídavného napájení.
 
Co zatím neznáme, jsou takty GPU a cenu, i když ta se dá odhadnout právě na 400 USD.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek