GeForce RTX 3080 a 3090 v obrazech, jak vypadá hi-end ve skříni?

GeForce RTX 3080 a 3090 v obrazech, jak vypadá hi-end ve skříni?
, , aktualita
Recenzenti už mohou ukazovat, jak vypadají nové karty GeForce RTX 3080, které se začnou prodávat příští týden. Vedle toho tu máme také nový snímek RTX 3090 nainstalované v běžné skříni. 
K oblíbeným
reklama
GeForce RTX 3080 se tak už mohou ukazovat, v pondělí by se měly objevit první recenze a ve čtvrtek pak i samotné karty na trhu. Server Hexus.net nám ukazuje, jak vypadá referenční verze karty RTX 3080, která využívá stejný styl chlazení jako RTX 3090, ovšem je výrazně štíhlejší. 
 
 
GeForce RTX 3080 v denním světle vypadá velice dobře, i když si můžeme všimnout vad na kráse, které celkový dojem trošku sráží. Jde konkrétně o nestejné rozestupy vnějšího žebroví, ale je otázka, co z toho pochází už z výroby a co vzniklo neopatrným zacházením. Zvláště žebra u nového 12pinového konektoru byla zřejmě ohnuta až při manipulaci s kartou. 
 
 
NVIDIA v případě designu svých referenčních karet zapracovala vedle napájecího konektoru, který se asi v této generaci nerozšíří mezi AIB modely, také na chlazení karet. RTX 3080 a RTX 3090 využívají stejný design s jedním předním ventilátorem, který bude tlačit vzduch mezi žebra karty a část z něj půjde přímo ven ze skříně a druhý ventilátor na opačné straně bude vzduch skrz žebra naopak nasávat a posílat jej směrem nahoru dál do skříně (v případě klasického designu dnešních Towerů). GeForce RTX 3070 ovšem bude mít oba ventilátory na přední straně karty, i když styl jejího zpracování bude odpovídat ostatním dvěma modelům. 
 
 
My se můžeme podívat také na to, že záslepka karty RTX 3080 se už zbavila na výdechu chlazení nevzhledné mřížky a byla uzpůsobena tak, aby co nejméně překážela vzduchu, který bude proudit ven. Oba ventilátory jsou mimochodem 80mm a pod nimi se nachází sestava žeber napojených na výparníkovou komoru a heatpipe. 
 
 
To vše bylo nutné, aby NVIDIA dokázala efektivně chladit kartu s TBP 320 W, jejíž předchůdce měl "pouze" 215 W, pokud uvažujeme o RTX 2080, ne RTX 2080 Super s 250 W. Ještě tedy uvidíme, jak efektivní toto chlazení je, ostatně jde o kartu, jejíž rozměry nepřesahují prostor dvou slotů, zatímco nereferenční verze se už vůbec nezdráhají zabrat prostor třetího slotu. Karta jinak měří 285 mm na délku a 112 mm na výšku a váží cca 1360 gramů. Server WCCFtech má i další snímky z rozbalení karty RTX 3080. 
 
 
Nakonec se ještě podíváme na snímek GeForce RTX 3090, která sedí v běžném MiddleToweru a do něj se vešla jen tak akorát, aby si majitel nemusel lámat hlavu s tím, co provede s překážející klecí pro disky. Ta zde naopak přijde vhod, protože poskytne kartě oporu zespodu. Čili RTX 3090 je sice mamutí kus hardwaru, ale i tak se může vejít do běžných sestav, i když to leckdy bude o fous. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů