GeForce RTX 3080 se ihned vyprodaly, co na to NVIDIA?

GeForce RTX 3080 se ihned vyprodaly, co na to NVIDIA?
, , aktualita
Včera po 15:00 našeho času vstoupily do prodeje grafické karty GeForce RTX 3080, ovšem mohli jsme sledovat, jak těch několik málo kusů bylo ihned pryč a kdy přijdou další, toť otázka. Nyní tu ale máme alespoň vyjádření NVIDIE. 
K oblíbeným
reklama
Ve světě se čekalo i před obchody na možnost koupit si mezi prvními svou kartu GeForce RTX 3080, což se ale u nás již v takových případech zpravidla neprovozuje, respektive je rozhodně větší šance, že na kartu narazíme při sledování prodejů v online obchodech. Osobně jsem pak v jednom nejmenovaném zahlédl kartu GAINWARD GeForce RTX 3080 Phoenix za 19 tisíc korun i s daní skladem v počtu několika kusů, což by se dalo označit za slušnou a odpovídající cenu. Není tak divu, že stačilo stránku obnovit a tato nabídka sledovaná vysokým počtem lidí byla pryč. Ostatně cena 19 tisíc je dnes (bohužel) vcelku slušná i v případě RTX 2080 Super, samozřejmě nehledě na několik výjimečných nabídek. 
 
 
Server VideoCardz tak mluví o pouze papírovém vypuštění karty na trh, ovšem je pravda, že masa zájemců o novou kartu by dokázala vykoupit i mnohem větší zásoby. První den prodejů ale prostě dopadl tak, že se dostalo pouze na hrstku šťastlivců a většina dopadla spíše tak, že marně hledala jakoukoliv nabídku. Skoro jako by se RTX 3080 ještě nezačaly prodávat. 
 
 
Není divu, že se řada lidí nyní pokouší na své nově nabyté kartě vydělat a nabízí ji v bazaru za patřičně nafouknutou cenu až 1400 dolarů. Svůj nesouhlas s tímto jednáním pak vyjádřil jistý skateordiedgk tím, že vytvořil bota, který ceny těchto karet v aukcích přivádí do absurdních částek, samozřejmě bez záměru si je poté pořídit. 
 
Čili se nám v podstatě potvrzuje informace serveru TweakTown o tom, že karet RTX 3000 bude nedostatek. Ovšem co na to samotná NVIDIA? Ta vypustila do světa své vyjádření, v němž v prvé řadě potvrzuje, že karty se dostaly do skladů více než 50 světových obchodů a že poptávka po nich byla bezprecedentní. Její vlastní obchod nezvládl zátěž přívalu nakupujících a ve snaze zamezit použití botů se NVIDIA rozhodla objednávky vyřizovat ručně. Zde lze jen poznamenat, že příval zájemců o novou kartu shodil také stránky obchodu Newegg a byl větší, než brzy ráno při akci Black Friday a to už je co říci. Jen aby bylo jasno, jde o americký Black Friday, ne náš celoroční. 
 
 
Dále už NVIDIA uvedla pouze to, že nyní se společně se svými partnery snaží každý den dodat další karty do prodejního řetězce a že se svým zákazníkům omlouvá za problémy na začátku prodeje. 
 
K tomu všemu lze dodat snad jen to, že rozvážný zákazník se může pohodlně usadit, sledovat celý tento cirkus, počkat si na nabídku firmy AMD a případně i na nové lepší modely RTX 3000.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek