GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea

GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
, , aktualita
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
K oblíbeným
reklama
Bohužel, zákazníkům může být zatím z hlediska dostupnosti úplně jedno, že GeForce RTX 3060 má omezený výkon při těžbě Etherea. Pro ně stále platí, že jde o nedostupné zboží, respektive dostupné vcelku snadno, ale jen pro toho, kdo je ochoten zaplatit nesmyslnou cenu kolem 25 tisíc a podpořit svého scalpera. Z toho ale vyplývá, že karty se přeci jen koupit dají, ale je otázka, za jakých okolností. 
 
Uvidíme také, zda se ukáže, jestli má opatření NVIDIE vůbec nějaký efekt, čili zda těžaři mají o RTX 3060 nižší zájem než o jiné modely. Problém je ten, že jde pouze o opatření proti těžbě Etherea, které je sice tou hlavní měnou, jež se těží pomocí grafických karet, ale zbývají tu i další, v jejichž případě výkon snížen nebyl. Těžko se ale kdy dobereme k nějakým relevantním číslům, ostatně už jen to, kolik procent nových GeForce se dostane mezi těžaře, lze přinejlepším odhadovat.
 
 
Kopite7kimi (via VideoCardz) nyní nově uvádí, že GeForce RTX 3080 Ti budou mít stejně jako RTX 3060 omezený výkon při těžbě Etherea, přičemž sám server VideoCardz nezávisle na tom tvrdí, že AIB partneři už o tom dostali od NVIDIE avízo a že to má platit i pro GeForce RTX 3070 Ti, která se měla opět objevit v roadmapě. 
 
Podoba karty GeForce RTX 3080 Ti se několikrát změnila a nyní dle zdroje platí to, že bude vybavena čipem GA102-250 s 10.240 CUDA jádry a namísto původně plánovaných 20 GB paměti GDDR6X na 320bitovém rozhraní má využít 12 GB GDDR6X na 384bitovém rozhraní. 
 
GeForce RTX 3080 Ti také nemá mít za úkol nahradit model RTX 3080, ovšem NVIDIA se má zaměřit právě na novou kartu. To znamená, že by mohla upřednostnit její výrobu před RTX 3080 a také doufá, že omezovač výkonu těžby ETH bude pro opravdu silný repelent na těžaře, takže si je vcelku jistá, že její "ETH nerfing" nebude překonán. Uvidíme. 
 
NVIDIA Geforce RTX 3080 Ti je dle VideoCardz plánována na duben, takže pokud je to pravda, měli bychom už v průběhu nejbližších týdnů vidět něco hmatatelného a ne jen úniky informací na Twitteru. Nástup v dubnu ale prý platí už od ledna.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD
Původní kryptoměny vznikly s myšlenkou využití výpočetního výkonu včetně toho, který jen tak leží ladem, přičemž následky dnes můžeme všichni pocítit i na vlastní peněženky. Pokud se ovšem ujme měna Chia, nemusí jít jen o grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jsme očekávali už mnohem dříve, ale plány se několikrát změnily. Nyní je ale zřejmé, že tyto nové karty už budou brzy vypuštěny na trh. A pak je tu ještě něco. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují
Došlo vám doma mléko nebo vejce? Pokud byste bydleli v Singapuru, mohli byste si objednat jejich doručení pomocí autonomního robota Camello. V současné době jsou testováni dva roboti, kteří navíc zvládnou dezinfekci pomocí UV záření.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model
Společnost Anker, která se dosud zabývala hlavně mobilním příslušenstvím nebo produkty chytré domácnosti, oznámila svou první webkameru PowerConf C300. Prodávána bude pod novou značkou AnkerWork.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře