www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

GeForce RTX 3080 Ti s 10496 CUDA jádry a Intel Xe-HP NEO s 512 EU

GeForce RTX 3080 Ti s 10496 CUDA jádry a Intel Xe-HP NEO s 512 EU
, , aktualita
Na webu se objevily dva nové potenciální produkty. Překvapivá je především údajná GeForce RTX 3080 Ti, jejíž počet CUDA jader by se měl vyrovnat samotné RTX 3090 a vedle ní tu máme jistý Intel Xe-HP NEO. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA bude opravdu nejspíše reagovat na nástup nových Radeonů, ovšem dříve se mluvilo o 20GB a 16GB verzí existujících karet, později se objevila GeForce RTX 3080 Ti s 9984 CUDA jádry a nyní tu máme opět GeForce RTX 3080 Ti, ovšem již s 10496 CUDA jádry. Jde o stejný počet, jakým disponuje i GeForce RTX 3090, čili je to jen velice mírně ořezaný čip GA102. 
 
 
Vedle toho se dozvídáme o označení SKU, a to PG133-SKU15, přičemž tu máme 20 GB paměti GDDR6X na stejném taktu jako na RTX 3080, dále je tu rovněž stejný limit spotřeby, jako má RTX 3080 a na rozdíl od RTX 3090 tu nebude NVLink. Kopite7kimi o této kartě mluví jako o hotové věci a je třeba říci, že NVIDIA skutečně může snadno a rychle takový model připravit, když jde v podstatě jen mírně upravenou RTX 3090. Jde spíše o to, že vzhledem k (ne)dostupnosti karet Ampere, a to zvláště těch silnějších modelů, může být RTX 3080 Ti dlouhou dobu k dispozici jen na papíře. Na druhou stranu, tak může dopadnout i Radeon RX 6900 XT. 
 
Také je třeba říci, že dle stejného zdroje byly veškeré další dosud zmíněné karty až na RTX 3060 Ti zrušeny. To se tak týká i údajné RTX 3070 Ti a pochopitelně i zmíněné RTX 3080 Ti s 9984 CUDA jádry. O RTX 3060 jsme se nedozvěděli nic nového, takže té se možná ještě dočkáme, ovšem nyní jde především o reakci NVIDIE na nové Radeony, a ta se slabších karet zatím netýká. 
  
 
Vedle toho se objevila i jistá grafika Intel Xe-HP NEO vybavená 512 EU. Dle označení nejde o desktopovou/herní kartu, neboť ta by měla nést označení HPG, a jde tak nejspíše o serverový čip série Arctic Sound. 
 
 
Nicméně počet 512 EU by měl odpovídat i sérii Xe-HPG, neboť jde o maximální počet jednotek pro jednu "dlaždici", jichž Intel bude moci zkombinovat přinejmenším čtyři, což platí právě pro Xe-HP. Navíc Xe-HPG mají využívat paměti GDDR6, zatímco pro Xe-HP se počítá s HBM2. 
 
 
Intel také už zmínil označení NEO Graphics během svého Architecture Day, jak ukazuje text na modrém poli.
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala