www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce TITAN Z má dorazit ve čtvrtek

GeForce TITAN Z má dorazit ve čtvrtek
, , aktualita
Společnost NVIDIA chystala vypuštění karty TITAN Z již na tento týden, ovšem z toho nakonec sešlo, a to se řada prodejců a možná i výrobců evidentně dozvěděla na poslední chvíli. Nyní bylo stanoveno nové datum, a to na příští čtvrtek.
K oblíbeným
reklama
Podle nejnovějších informací by tak NVIDIA GeForce TITAN Z se dvěma grafickými procesory a cenou 3000 USD měla dorazit 8. května, čili příští týden ve čtvrtek. Původní datum vypuštění na trh přitom bylo 29. dubna, což potvrdila řada prodejců hardwaru a některé firmy jako Asus své TITAN Z sice představily, ovšem pouze formálně a bez reálné dostupnosti.

Příchod karty by se tedy měl pozdržet jen o devět dní a je velkou otázkou, jaký důvod za tím opravdu stojí. V úterý jsme se alespoň dozvěděli to, že karta opravdu nabídne dvě plnohodnotná jádra GK110, každé s 2880 CUDA jádry, 240 TMU a 48 ROP a celkem 12 GB paměti GDDR5 se 2x 384bitovým rozhraním. Do té doby ale nebylo vůbec známo, jaké takty GPU budou nastaveny, což odhalila třeba právě tisková zpráva od Asusu. Dle ní bude výchozím taktem 705 MHz s GPU Boost až 876 MHz, což je velmi značné rozpětí. Navíc GTX TITAN Black má takty 889 až 980 MHz, takže je jasné, že s takovými takty nám TITAN Z dvojnásobný výkon modelu TITAN Black rozhodně nenabídne. Paměti však aspoň budou pracovat na 7 GHz.

Pro napájení poslouží také dva osmipinové porty PCIe, přičemž maximální udávaná spotřeba je 375 W. Jednočipové karty TITAN a také GTX 780 Ti mají přitom udávanou maximální spotřebu 250 W a i dle toho je jasné, že TITAN Z nemůže nabídnout výkon dvou plnohodnotných TITANů.

Společnost AMD na to přitom šla jinak. Její nejlepší jednočipové Radeony mají TDP také 250 W, přičemž dvoučipový Radeon HD 295X2 má TDP přesně dvojnásobné, čili 500 W. S uchlazením takového objemu ztrátového tepla mu pak pomůže integrované vodní chlazení, zatímco TITAN Z se spoléhá na vzduchový chladič s pouhým jedním ventilátorem, a to je pro něj evidentně limitující.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář