www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gelsinger chce udělat z Intelu lídra ve všech kategoriích

Gelsinger chce udělat z Intelu lídra ve všech kategoriích
, , aktualita
Patrick Gelsinger se včera ujal kormidla firmy Intel, a tak jsme mohli počítat s tím, že se brzy objeví i jeho projev adresovaný 110 tisícům zaměstnanců, z nějž se dozvíme, jaké jsou jeho plány do budoucna. 
K oblíbeným
reklama
Patrick Gelsinger při svém nástupu na pozici výkonného ředitele Intelu září sebevědomím a prohlašuje, že jeho firma má na to stát se lídrem ve všech kategoriích hardwaru, jimž se věnuje. To tak může znamenat v důsledku především CPU, GPU, AI, FPGA, IoT a tak dále. Gelsinger chce, aby byl Intel mnohem obratnější než dříve, stanovil si velkolepé cíle a především aby dodržoval své roadmapy.
 
 
Dále Gelsinger označil čtyři klíčové oblasti digitálních technologií, a to cloud, mobilní trh poháněný aktuálně technologiemi 5G, umělou inteligenci a tzv. "intelligent edge", čili analýzu a zpracování dat na místě jejich vzniku. Právě Intel má dle něj jako jediná firma na světě potřebné vědomosti a znalosti pro tvorbu potřebného křemíku, platforem, softwaru, architektur a má možnost zajistit i výrobu produktů v nezbytném rozsahu. 
 
Nový CEO tak pro Intel stanovil čtyři priority, jichž se chce držet. První už byla zmíněna, čili jde o to být lídrem ve všech relevantních kategoriích. Dále chce, aby zákazníci Intelu mohli spoléhat na to, že stanovené strategie budou skutečně dodržovány a slíbené produkty budou k dispozici včas. Zatřetí jde o rychlé, odvážné a nadšené inovování na poli daných kategorií Intelu, k čemuž má Intelu dopomoci jeho know-how, inženýrský talent a investice do výzkumu. 
 
Nakonec chce Gelsinger znovu zažehnout původní myšlenky, které dříve poháněly firemní kulturu Intelu, aby mohl díky tomu přitahovat potřebné nové talenty z celého světa. Opět tak mluví o odkazu Andyho Grovea, spoluzakladatele firmy. 
 
Zatím tak jde spíše o motivační projev a snad se už brzy dozvíme, jaké budou první konkrétní kroky nového šéfa Intelu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře