www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu

Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu
, , aktualita
Po nevýrazném Bobu Swanovi přichází do Intelu na post výkonného ředitele Patrick Gelsinger, jenž se nebojí hýřit optimismem ještě před svým opravdovým nástupem. Slíbil také návrat starých dní, na což se hodí upravené heslo "Make Intel Great Again". 
K oblíbeným
reklama
Je třeba poupravit výše uvedenou část věty, že Pat Gelsinger přichází do Intelu. On se ve skutečnosti do Intelu vrací, neboť před mnoha lety se stal vůbec prvním pracovníkem této firmy na pozici šéftechnologa (Chief Technology Officer - CTO). 
 
 
Gelsinger přitom vstoupil do Intelu hned po svých studiích na střední škole v roce 1979, kdy si personalista k jeho profilu připsal, že je chytrý, arogantní a průbojný, díky čemuž snadno zapadne. Souběžně s prací v Intelu vystudoval na Stanfordu, kde mu Intel s podmínkou dobrého hodnocení platil školné a souběžně s tím pomáhal vyvíjet procesor 80386. Později, ve svých 25 letech, už přijal nabídku Andyho Grovea a stal se šéfem vývoje procesoru 80486. Grove tím Gelsingera tak trochu uplatil, neboť ten měl v plánu navázat na svá studia a na Stanfordu získat doktorský titul v elektrickém inženýrství. 
 
Právě Gelsinger tak procesory Intel či obecně x86 obohatil o L1 cache a matematický koprocesor, který tehdy ještě nebyl opravdu standardní součástí CPU. Procesory 80486 také byly první, které využily multiplikátor, respektive nejdříve ještě spíše jen zdvojnásobení frekvence I/O sběrnice. V době Pentií se však Gelsinger už přesunul do managementu a vedl divizi, která přišla s procesory Pentium Pro. Později se o něm uvažovalo dokonce jako o výkonném řediteli Intelu a sám si o tuto pozici řekl, ale poté náhle odešel do vedení společnosti EMC. 
 
Gelsinger se stane šéfem Intelu až 15. února a je patrné, že se upíná především k roku 2023, kdy chce Intel spustit výrobu pomocí 7nm procesu. Je to logické, protože s vývojem nejbližších produktů pro 10nm proces už v podstatě nemůže udělat nic, ovšem vyjednávat bude alespoň o outsourcingu výroby. 
 
Jaké jsou ale jeho cíle? Uvedl celkem čtyři, a to zaprvé tvořit a vyrábět skvělé produkty pomocí vlastních i cizích prostředků, dále udělat z Intelu pružnější společnost, zatřetí chce jednat tak, aby si zákazníci Intelu znovu vybudovali důvěru v něj a jeho dodavatelský řetězec a nakonec chce obnovit původní firemní kulturu, která bude založena na strategii jeho někdejšího mentora Andyho Grovea. O tom už jsme mluvili a jde o "transparent, data-driven culture".
 
Gelsinger se také netají tím, že Intel se má pod jeho vedením dostat opět do čela firem z hlediska výrobních procesů a hodlá přilákat zpět klíčové čipové designéry, s čímž ostatně už začal. Jak jsme se dozvěděli nedávno, vrací se Glenn Hinton, autor Nehalemu. Nakonec se dozvídáme o tom, že Gelsinger bude pokračovat ve Swanově záměru, aby Intel sloužil Spojeným státům jako "národní poklad", čili aby byl připraven svým umem a možnostmi posloužit vládě USA. 
 
Zdroj: PCWorld


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala