www.svethardware.cz
>
>
>
>

Getty Images poskytne 360° fotky pro Oculus Rift

Getty Images poskytne 360° fotky pro Oculus Rift
, , aktualita
Oculus Rift se spojí se společností Getty Images, která bude dodávat 360° fotografie pro VR headset. Těšit se můžeme na fotografie z kulturních a sportovních akcí, které jsou v 360° foceny již od roku 2012.
K oblíbeným
reklama
Getty Images je americká fotobanka, která má již 20letou tradici. Že se nejedná pouze o klasickou nemoderní fotobanku, dokazuje, že již od roku 2012 shromažďují fotky, které byly pořízeny v 360° záběru. Zajímavé využití pro ně přišlo až dnes.

Getty Images totiž oznámilo spolupráci s Oculusem Rift, VR headsetem. To znamená, že díky těmto fotografiím se můžete dostat skutečně do fotek a přitom uvidíte vše okolo sebe.

Dnes se v Oculus Store objevila aplikace Oculus 360 Photos, která nabídne exkluzivní galerii fotek. Nejedná se ale jen o pouhou galerii fotek od roku 2012, ale nové budou neustále přibývat z převážně zajímavých sportovních a kulturních akcí nebo z exotických míst. Také se dočkáme fotografií z extrémních sportů - jak by vypadal 360° při seskoku s padákem? Možná se dočkáme i toho.

Ale tímto ještě aplikace nekončí, fotografie jsou ve vysokém rozlišení, takže existuje možnost zoomu, nebo existují i časosběrné záběry, které vás provedou například sportovní akcí. Je pěkné vidět, že se pro VR headsety množí aplikace, jež zpřístupňují různorodý obsah, jež bude k dispozici již u představení, které v případě Uculusu Rift bude v Q1 2016.

Zdroj: thenextweb.com
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů