www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Gigabyte a Asus jsou stále největší, trh s deskami se ale propadl

Gigabyte a Asus jsou stále největší, trh s deskami se ale propadl
, , aktualita
Společnost Gigabyte se před několika měsíci pochlubila, že se jí podařilo předhonit Asus a stát se největším světovým výrobcem základních desek. Obě tyto firmy si ale nyní nemohou gratulovat, protože celý jejich trh zaznamenal značný pokles.
K oblíbeným
reklama
Asustek Computer a Gigabyte Technology tak bezpečně zůstali dvěma největšími výrobci základních desek, ale nic jiného jsme ani nemohli očekávat vzhledem k jejich náskoku před nejbližšími pronásledovateli, firmami MSI a ASRock. Asus a Gigabyte mají pro letošní rok stejný cíl, a sice dodat na trh na 20 milionů základních desek. Jeho první půlka už je za námi, a přitom se jim podařilo dodat nějakých osm milionů, což tedy znamená dvacetiprocentní pokles.

Původní cíl tak nyní vypadá jako nedosažitelný, ale nějaké oživení by rozhodně mělo nastat s příchodem procesorů Skylake na trh, pro něž budou určeny desky s čipsety Intel 100 Series. Nejdříve ale přijdou na trh pouze desky se Z170 Express a až později levnější modely, takže start to rozhodně nebude raketový, jako spíše pozvolný rozjezd.

Není také divu, že Gigabyte a Asus spolu nyní svádí velký boj, který mohou ale zaznamenat spíše čínští zákazníci a asi nejvíce pak tratí ostatní výrobci desek, čili MSI, ASRock, Biostar a ECS, která už se dokonce stáhla z trhu se značkovými deskami. Společnostem ASRock a MSI se v prvním letošním pololetí podařilo prodat po dvou milionech desek, což je také hluboko pod očekáváním, čili šesti miliony za celý rok. Tyto společnosti se tak snaží více diverzifikovat své produktové portfolio a MSI je zvláště úspěšné na trhu s herními notebooky a ASRock se zase tlačí na trh s levnými servery a průmyslovými PC.

Celý trh s PC nyní trpí, jak klesají prodeje a ani není divu. Pro procesory Intel Haswell nám stačí i starší desky s čipovými sadami 8-Series (o AMD ani nemluvě), o dvojici procesorů Broadwell asi velký zájem nebude, a tak se čeká na Skylake a jejich dopad na poptávku po nových PC.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek