Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte a jeho první Micro-ATX deska s 2x Thunderbolt

13.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte a jeho první Micro-ATX deska s 2x Thunderbolt
Rozhraní Thunderbolt se dále úspěšně rozšiřuje mezi PC hardware, což ukazuje i nová základní deska Z77MX-D3H-TH od firmy Gigabyte. Jedná se o model formátu Micro-ATX, který je postaven na čipové sadě Intel Z77 Express, a podporuje tedy procesory...
Rozhraní Thunderbolt se dále úspěšně rozšiřuje mezi PC hardware, což ukazuje i nová základní deska Z77MX-D3H-TH od firmy Gigabyte. Jedná se o model formátu Micro-ATX, který je postaven na čipové sadě Intel Z77 Express, a podporuje tedy procesory Ivy Bridge a Sandy Bridge do socketu LGA 1155. A navíc k tomu má také dvoukanálový kontroler Intel DSL3510L obsluhující dva porty Thunderbolt.

Oba porty jsou kompatibilní s mini-DisplayPort, takže slouží také jako obrazové výstupy připojené na rozhraní FDI (Flexible Display Interface) a dále na integrované jádro procesoru. Zde pomáhá také sofware Lucid Virtu MVP, jenž zajistí připojení samostatné grafiky na FDI, aby se mohly zmíněné porty využít také pro ni.

Gigabyte Z77MX-D3H-TH má 6fázové VRM napájení, dále čtyři sloty DDR3 DIMM pro až 32 GB paměti DDR3-2400, pak také dva sloty PCI Express 3.0 x16 (při zapojení obou mají x8 a x8 linek), další PCI Express v podobě 2.0 x1 připojeny k čipsetu, k němuž rovněž vede všech šest SATA (2x 6 Gbps a 4x 3 Gbps).

Pak můžeme zmínit 8+2kanálové audio, Gb Ethernet, množství USB 2.0, společný PS/2 pro klávesnici a myš a dual-UEFI BIOS. Cena by se měla pohybovat mezi 150 a 170 USD.

Zdroj: techPowerUp