Gigabyte Aorus Gaming Box: vodou chlazené RTX 3080 a RTX 3090 v krabici

Gigabyte Aorus Gaming Box: vodou chlazené RTX 3080 a RTX 3090 v krabici
, , aktualita
Gigabyte se rozhodl nabídnout nové verze svých externích grafických karet založených na desktopových modelech. Je tu tak Aorus RTX 3090 či 3080 Gaming Box využívající vodní chlazení.  
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Aorus RTX 3090 či 3080 Gaming Box tak využívá v podstatě běžné komponenty, a to především grafické karty Gigabyte a AiO vodní chlazení Aorus Waterforce. Nicméně ve výsledku tu máme externí grafiku, která asi nepůjde tak snadno upgradovat, jako je možné v jiných případech.
 
 
Jde jednak o ono vodní chlazení, které asi nebude možné využít s nějakou jinou kartou, kterou bychom v budoucnu chtěli nahradit tu původní, což je pochopitelně otázka především vodního bloku. A pak můžeme vidět, že porty samotné karty už nejsou na záslepce, ale máme je rozesety po zadním panelu, takže je otázka, zda ta má vůbec klasický formát PC karty pro ATX sestavy. Jisté však je, že to rozhodně nebude tak jednoduché, jako nahradit jednu desktopovou grafiku jinou. 
 
 
Samotný box je vybaven vlastním zdrojem s výkonem 550 W a krom třech DisplayPortů a třech HDMI ze samotné karty nabízí také RJ-45 gigabitového Ethernetu a dva USB 3.0. Může tak fungovat i jako dokovací stanice, k níž napojíme (nejspíše notebook) pouze pomocí rozhraní Thunderbolt 3 (40 Gb/s). Čili grafické karty budou reálně napojeny přes rozhraní PCIe 3.0 se čtyřmi linkami, což se bezpochyby podepíše na jejich výkonu, ale jak moc, toť otázka. 
 
Celkové rozměry zařízení jsou 300 x 140 x 170 mm a hmotnost 3,8 kg i s kartou a jejím vodním chladičem vybaveným 240mm radiátorem. Po stranách také najdeme vysunovací a omyvatelné prachové filtry a vepředu ještě jeden port USB ve verzi 2.0. 
 
Není jasné, kdy tyto produkty přijdou na trh a kolik si za ně Gigabyte řekne. Dříve v době druhé vlny kryptotěžby na grafických kartách také tyto produkty byly jednou z cest, jak se za ještě jakž takž rozumné peníze dostat k nedostatkovému zboží, ale jak už bylo řečeno, Gigabyte zde už nevyužil grafické karty v klasické podobě, i když s trochou moddingu či partyzánského zapojení by se jistě obsah Aorus Gaming Boxů dal využít i v běžném desktopu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře