reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gigabyte G-Power - příslušenství pro nadšence s GTX Titan

, , aktualita
Gigabyte G-Power - příslušenství pro nadšence s GTX Titan
Grafická karta GeForce GTX Titan je pro zapálené overclockery velmi zajímavá, neboť stojí na vrcholu nabídky firmy NVIDIA, ovšem ta svými omezeními poněkud svazuje ruce výrobců grafických karet. Ti tak nemohou vyrábět nadupané přetaktované...
Gigabyte G-Power - příslušenství pro nadšence s GTX Titan
Grafická karta GeForce GTX Titan je pro zapálené overclockery velmi zajímavá, neboť stojí na vrcholu nabídky firmy NVIDIA, ovšem ta svými omezeními poněkud svazuje ruce výrobců grafických karet. Ti tak nemohou vyrábět nadupané přetaktované verze, ovšem to firmy Gigabyte nezabránilo v tom, aby představila modul G-Power, jenž doplní chladič WindForce 450W představený již dříve.

Jedná se o jeden velký regulátor napětí (VRM - Voltage Regulator Module) určený pro opravdu nadšené overclockery, kteří nevidí problém v hardwarové úpravě karty s využitím páječky a nevyhnutelné ztrátě záruky. Něco podobného nabízí také EVGA - EPower a ASUS - Matrix PWM.

Jde tedy o plošný spoj, který se postará o dostatečný přísun energie k přetaktované GeForce GTX Titan, a to pomocí svých 6+1 fází, MOSFETů PowIRstage IR3550, 60A cívek s feritovým jádrem a několika obtloustlých kabelů. Samotný modul je vybaven 24pinovým ATX a 8pinovým EPS konektorem, přičemž ty nemají za účel nahradit vlastní konektory karty, ale doplnit je.

Není to tedy žádný produkt pro masy a ani není zřejmé, jakým způsobem Gigabyte chce tento hardware distribuovat.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama