www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte G-Power - příslušenství pro nadšence s GTX Titan

Gigabyte G-Power - příslušenství pro nadšence s GTX Titan
, , aktualita
Grafická karta GeForce GTX Titan je pro zapálené overclockery velmi zajímavá, neboť stojí na vrcholu nabídky firmy NVIDIA, ovšem ta svými omezeními poněkud svazuje ruce výrobců grafických karet. Ti tak nemohou vyrábět nadupané přetaktované...
K oblíbeným
reklama
Grafická karta GeForce GTX Titan je pro zapálené overclockery velmi zajímavá, neboť stojí na vrcholu nabídky firmy NVIDIA, ovšem ta svými omezeními poněkud svazuje ruce výrobců grafických karet. Ti tak nemohou vyrábět nadupané přetaktované verze, ovšem to firmy Gigabyte nezabránilo v tom, aby představila modul G-Power, jenž doplní chladič WindForce 450W představený již dříve.

Jedná se o jeden velký regulátor napětí (VRM - Voltage Regulator Module) určený pro opravdu nadšené overclockery, kteří nevidí problém v hardwarové úpravě karty s využitím páječky a nevyhnutelné ztrátě záruky. Něco podobného nabízí také EVGA - EPower a ASUS - Matrix PWM.

Jde tedy o plošný spoj, který se postará o dostatečný přísun energie k přetaktované GeForce GTX Titan, a to pomocí svých 6+1 fází, MOSFETů PowIRstage IR3550, 60A cívek s feritovým jádrem a několika obtloustlých kabelů. Samotný modul je vybaven 24pinovým ATX a 8pinovým EPS konektorem, přičemž ty nemají za účel nahradit vlastní konektory karty, ale doplnit je.

Není to tedy žádný produkt pro masy a ani není zřejmé, jakým způsobem Gigabyte chce tento hardware distribuovat.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek