Gigabyte G1.Sniper B7: Skylake s osvícením

Gigabyte G1.Sniper B7: Skylake s osvícením
, , aktualita
Společnost Gigabyte vysílá na trh další herní model základní desky pro Skylake. Tentokrát jde o G1.Sniper B7 vybavený čipovou sadou Intel B150, na jehož obalu se ukazuje logo Heroes of the Storm a na desce samotné najdeme konfigurovatelné LED osvětlení.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte G1.Sniper B7 můžeme tedy považovat za levnou základní desku, i když se na náš trh ještě nedostala. Předpokládá se ale, že bude prodávána za 100 až 120 USD, takže by se měla vejít mezi několik nejlevnějších modelů s čipsetem Intel B150 Express. Ale nebudeme předbíhat.

Jedná se o model formátu ATX s dobře známým černo-zeleným barevným schematem, přičemž u levého okraje desky můžete vidět cestičku složenou z několika SMD LED, přičemž podsvícené bude také logo G1.Sniper na chladiči čipové sady. Tyto LED budeme moci ovládat pomocí softwaru ovládat a mezi dostupné funkce patří i blikání do rytmu přehrávané hudby. Pokud ale nemáte skříň s plexi v levé bočnici, těžko si takovou funkci užijete.

Deska je vybavena dvěma sloty PCI Express 3.0 x16, ale pouze první z nich je napojen na procesor a druhý má pouze čtyři linky napojené na čipovou sadu. Pak tu ještě máme dva PCI Express 3.0 x1, rovněž dva PCI a pro případný Wi-Fi modul se dá využít mPCIe 3.0 x1, přičemž na zadním panelu můžete vidět přípravu na anténní konektory. Procesor si vystačí se sedmifázovým napájením a čtyřmi sloty pamětí DDR4.

Pro připojení SSD budou ideální dva sloty M.2 (oba 32 Gb/s) a pak tu je ještě jeden SATA Express 16 Gb/s, vedle nějž deska nabídne ještě šest samostatných SATA 6 Gbps. V tomto ohledu je tedy její výbava slušná. Gigabitový Ethernet je řešen kontrolerem Intel i219V a audio Amp-Up zase kodekem s odstupem signálu od šumu 115 dBA (čili jde o starý známý Reatek ALC1150), přičemž i zde máme možnost výměny operačního zesilovače (OPAMP). Ta je ale dána jen tím, že čip není k desce připájen napevno, ale je umístěn v patici. Deska také má na zadní straně dva konektory USB 2.0 určené především pro externí zvukové karty, což znamená, že mají nezávislé a stabilní napájení s nízkým elektromagnetickým šumem. Portů USB 3.0 tu ale nemáme moc, pouze čtyři, z nichž dva jsou na zadním panelu. Výhodou je ale hlavní a záložní BIOS (Dual-UEFI BIOS).

Zdroj: TZ Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů