www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte GA-X38-DQ6: vysoce kvalitní motherboard pro procesory Intel

Gigabyte GA-X38-DQ6: vysoce kvalitní motherboard pro procesory Intel
, , aktualita
Společnost Gigabyte oficiálně uvedla novou základní desku GA-X38-DQ6, která již podle názvu obsahuje vysoce výkonný chipset Intel X38 a jedná se o vrchol nabízených základních desek pro platformu Intel. Podporovány jsou ještě nepředstavené...
reklama
Společnost Gigabyte oficiálně uvedla novou základní desku GA-X38-DQ6, která již podle názvu obsahuje vysoce výkonný chipset Intel X38 a jedná se o vrchol nabízených základních desek pro platformu Intel. Podporovány jsou ještě nepředstavené 45nm procesory a to dokonce až s 1600MHz FSB.Na této základní desce lze použít DDR2-1066 moduly i s podporou ECC kontroly. Na vysoké spolehlivosti a výdrži desky se podílejí pevné kondenzátory, které časem nevytečou. Výrobce tvrdí, že takové kondenzátory vydrží až 6x déle než klasické, zde jsou však použity dokonce Ultra Durable 2 kondenzátory, které vydrží až 18x déle.

Chlazení je zajištěno pomocí měděné heat-pipe, která kryje northbridge, southbridge i MOSFETy. Technologie Quad BIOS zahrnuje technologii Dual BIOS (dva BIOSy na základní desce) a dále BIOSy uložené na pevném disku a na přiloženém CD.

Výbava rozhodně není nijak ošizena. K dispozici jsou dva PCIe 2.0 x16, tři PCIe 1.0 x1 a dva PCI sloty, samozřejmostí je také dvojitá gigabitová síťovka. V neposlední řadě je zde přítomen také audio 7.1 kodek ALC889A s odstupem signálu od šumu až 106dB. Kromě 7.1 výstupu zvládne ještě posílat výstup na stereo na přední panel (multiple streaming).

Motherboard je možno osadit opravdu velkým počtem disků, k dispozici je totiž 8 SATA-300 portů, dále jeden ATA100 kanál. Port na připojení disketové mechaniky asi nikoho ze židle nezvedne, rozhodně však potěší FireWire a 2 USB 2.0 konektory pro vyvedení až 4 USB portů na přední panel. Zadní panel pak obsahuje dalších 8 USB 2.0 portů, 2 FireWire porty a logicky také dvojici RJ45 portů síťových karet.

Zdroj: www.gigabyte.com.tw
reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek