reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte H81M-Gaming 3: na hry velmi levně

24.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte H81M-Gaming 3: na hry velmi levně
Nedávno představila společnost Asus novou základní desku H81-Gamer, která přichází za doporučenou cenu 2190 Kč. Dnes kontruje Gigabyte novou H81M-Gaming 3, od níž můžeme očekávat ještě nižší cenu.
Asus H81-Gamer je totiž zice založena na stejné čipové sadě Intel H81 Express, ale jde o formát ATX, zatímco Gigabyte H81M-Gaming 3 je formátu Micro-ATX, takže by měla být levnější. Možná že se tak s cenou dostane i pod 2000 Kč, ale na to si budeme muset počkat. Však na našem trhu ještě není ani Gigabyte H81M-WW představená v září, z níž nová H81M-Gaming 3 vychází.

Dalo by se říci, že výrobci základních desek v poslední době devalvují hodnotu označení "herní", jak se snaží nabídnout stále levnější modely. Však když se podíváme na rozdíly mezi dnes představenou deskou a modelem H81M-WW, moc jich nenajdeme, tedy alespoň takových, které opravdu stojí za řeč. Gigabyte H81M-Gaming 3 má namísto jednoho slotu PCI druhý PCI Express 2.0 x1 a namísto ethernetového kontroleru od firmy Realtek využívá řešení od Intelu. Audio je stále založeno na kodeku Realtek ALC892 a především tu máme slot PCI Express x16 generace 2.0 a ne 3.0, což tedy platí i pro desku firmy Asus, která toto označení ve své tiskovce raději ani nezmínila.

Dále nám nová deska od Gigabyte nabídne po dvou portech SATA 6 Gbps a SATA 3 Gbps a mezi zadní konektory patří dva PS/2 pro klávesnici a myš, D-Sub, HDMI, po dvou USB 2.0 a 3.0, RJ-45 a tři audio konektory. O ceně a dostupnosti na trhu se zpráva nezmiňuje, ale pokud se o této desce chcete dozvědět více, pak Gigabyte už má připravenou její webovou prezentaci.

Zdroj: techPowerUp
reklama