www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte M-Series: herní monitory s KVM přepínačem a víceúčelovým USB C

Gigabyte M-Series: herní monitory s KVM přepínačem a víceúčelovým USB C
, , aktualita
Herní monitory nebývají vybaveny KVM přepínači, s jejichž pomocí můžeme svá LCD snadno využívat s několika sestavami. Gigabyte M27F a M27Q ale takový přepínač nabízí, ale co dalšího k tomu?
K oblíbeným
reklama
Gigabyte M27F a M27Q patří mezi herní monitory, ovšem hi-end od nich nečekejme. Zaujmout ale mohou právě integrovanými KVM (Keyboard Video Mouse) přepínači, díky nimž můžeme připojit k monitoru jednu sadu periferií a tu využít k ovládání více počítačů, což platí i pro monitor samotný. Gigabyte přitom tvrdí, že jeho M-Series jsou jediné herní monitory na světě, které KVM nabízí. 
 
 
Je tu ale také víceúčelové USB C pro video, data i zpětné napájení mobilních PC či jiných zařízení. Právě pomocí tohoto rozhraní bude fungovat KVM, neboť druhé PC pak napojíme na integrovaný USB hub a do jeho portů se pak zapojí klávesnice a myš. Co se týče obvyklých obrazových konektorů, máme tu dvě HDMI a jeden DisplayPort. 
 
 
A proč by se něco takového mělo hodit hráčům? Dle výrobce jde především o možnost využití velké obrazovky v případě mobilních zařízení. Vedle toho si lze také představit situaci, kdy má někdo ve výbavě herně/graficky silnější notebook a naopak starší a slabší PC. K tomu může být monitor napojen standardně, přičemž hraní obstará notebook připojený na USB C. 
 

Model

Gigabyte M27F

Gigabyte M27Q

Obrazovka

27" IPS FHD

27" IPS QHD

Gamut

9‎5% DCI-P3 / 130% sRGB

9‎2% DCI-P3 / 140% sRGB

Jas/kontrast

300 nit / 1000:1

350 nit / 1000:1

HDR

HDR Ready

VESA Display HDR400

Obnovovací frekvence

1‎44Hz, FreeSync

1‎70Hz, FreeSync

Odezva

1ms (MPRT)

0‎,5ms (MPRT)

Rozhraní

HDMI 2.0 x2, Display port 1.2 x1, USB 3.0 x2, USB C x1

HDMI 2.0 x2, Display port 1.2 x1, USB 3.0 x2, USB C x1

Stojan

130mm výška, -5°~+20° naklopení (anebo VESA)

130mm výška, -5°~+20° naklopení (anebo VESA)

 
Oba modely jsou založeny na panelech IPS, ovšem s rozlišením Full HD a Quad HD. Model M27Q s vyšším rozlišením pak lze považovat za celkově lepší. Má sice o něco slabší pokrytí barevného prostoru DCI-P3, ale jinak má vyšší jas i obnovovací frekvenci a kratší odezvu.  
 
Gigabyte chce své M27F a M27Q KVM monitory dostat na trh ještě během září, nebo alespoň v říjnu. Ceny nebyly oznámeny. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře