www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT

Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
, , aktualita
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
K oblíbeným
reklama
AMD už dříve slíbilo, že grafické karty s čipem Navi 23 přijdou na trh ještě v první polovině tohoto roku, z níž už vskutku moc nezbývá. Lisa Su pochopitelně nezmínila přímo Navi 23 XT/XL a Radeony RX 6600 (XT), ale ukázala kartu s jednoventilátorovým chladičem, kterou AMD dosud na trh neuvedlo. A z různých leaků už dobře víme, že půjde o sérii RX 6600 založenou na Navi 23. 
 
 
Ostatně samotné GPU Navi 23 XT se už dříve dostalo na trh v kartách Radeon Pro W6600 a nedávno také coby mobilní verze RX 6600M. Jde přitom o velice zajímavé GPU díky kombinaci vysokých taktů (až 2,9 GHz) a nízké spotřeby kolem 100 W, takže desktopová verze by se mohla firmě AMD mimořádně povést, navíc když se ukazuje, že nabídne 8 GB paměti. 
  • Gigabyte Radeon RX 6600 XT Gaming OC PRO (GV-R66XTGAMINGOC PRO-8GD)
  • Gigabyte Radeon RX 6600 XT Gaming PRO (GV-R66XTGAMING PRO-8GD)
  • Gigabyte Radeon RX 6600 XT Gaming (GV-R66XTGAMING-8GD)
  • Gigabyte Radeon RX 6600 XT Gaming OC (GV-R66XTGAMING OC-8GD)
  • Gigabyte Radeon RX 6600 XT Eagle OC (GV-R66XTEAGLE OC-8GD)
  • Gigabyte Radeon RX 6600 XT Eagle (GV-R66XTEAGLE-8GD)
Už dříve si také své verze RX 6600 XT s rovněž 8 GB paměti zaregistrovala společnost ASRock, takže s touto kapacitou skutečně můžeme počítat, ovšem nic se zatím nedozvídáme o tom, kdy by tyto karty měly vstoupit na trh.
 
Z prvního pololetí už zbývá jen týden a dosud se neobjevil žádný leak, který by upozorňoval na chystané vypuštění nových desktopových Radeonů. Budeme tak spíše předpokládat, že AMD to nestihne. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek