Gigabyte ohlásil dvě desky a AM1 pro nová APU

Gigabyte ohlásil dvě desky a AM1 pro nová APU
, , aktualita
Dnes odpoledne AMD oficiálně představí svou novou platformu založenou na socketu AM1, který je určen pro slabší, ale energeticky nenáročná APU Kabini. Gigabyte tak nemůže chybět mezi výrobci příslušných základních desek.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si připravil konkrétně dvě základní desky GA-AM1M-S2P a GA-AM1M-S2H, které jsou obě formátu Micro-ATX a mají velmi podobná PCB. Už na první pohled ale můžeme vidět jisté rozdíly, které se týkají především nabídky různých rozhraní. Obě desky ale patří do rodiny Ultra Durable 4 Plus a jsou také vybaveny RTC Clock IC. To zajistí, aby uživatel neztratil nastavení BIOSu, neboť jeho CMOS je integrováno v samotném APU, které po vyjmutí ze socketu ztratí napájení z baterie na desce.
GA-AM1M-S2P


Obě desky jsou také vybaveny kondenzátory s pevným dielektrikem a Low RDS(on) MOSFETy s dlouhou životností. Procesory jsou dle vzhledu desek napájeny dvoufázově, což je u desek s AM1 standard. Pak tu máme také DualBIOS, čili hlavní BIOS a záložní BIOS, který je tu pro všechny případy a uplatní se třeba při chybné aktualizaci nebo útoku malwaru.
GA-AM1M-S2H


Dále Gigabyte mluví o ochraně USB portů a LAN portů před elektrostatickými výboji a pak už jsou uváděny vlastnosti APU Kabini, čili čtyři procesorová jádra plus integrované grafické jádro Radeon R3, podpora rozlišení 4K, Windows 8.1, API Mantle a DirectX 11.2. Krom toho Kabini také nativně podporují rozhraní USB 3.0 a SATA 6 Gbps, ovšem vybaveny jsou pouze dvěma porty, což platí pro obě rozhraní. Další porty ale mohou být přidány s využitím dodatečných kontrolerů, ale toho Gigabyte nevyužil.

Model GA-AM1M-S2P má na zadní straně poněkud postarší výbavu, do níž patří dva PS/2, sériový i paralelní port, D-Sub, dva USB 3.0 i 2.0, Ethernet a tři audio konektory. Na sobě pak nese jeden PCI Express x16 (má však čtyři linky) a PCI Express x1 plus jeden PCI. Gigabyte GA-AM1M-S2H pak má vzadu podobnou výbavu, akorát namísto sériového a paralelního portu má HDMI. Slot PCI pak vyměnila za další PCI Express x1.

Na trhu se již objevila deska GA-AM1M-S2P, a to s cenou 750 - 800 Kč s daní. Druhá by pak měla nabídnout v podstatě stejnou cenu.

Zdroj: techPowerUp

Gigabyte GA-AM1M-S2P
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek