www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte potvrzuje březnové Rocket Lake-S, mluví ale o původní architektuře

Gigabyte potvrzuje březnové Rocket Lake-S, mluví ale o původní architektuře
, , aktualita
Společnost Gigabyte nám přinesla další potvrzení toho, že 11. generace desktopových Core se dočkáme letos v březnu. O tom bychom už ani nepsali, kdyby tu nebyl jeden velice matoucí dovětek o jejich architektuře. 
K oblíbeným
reklama
Už se není třeba přesvědčovat o tom, kdy dorazí na trh procesory Rocket Lake-S. Bude to prostě letos v březnu, a to pravděpodobně spíš k jeho konci a pokud na tom Intel ještě něco nezmění, můžeme to brát jako danou věc. Nyní nám to v tiskové zprávě potvrdila také společnost Gigabyte, kde se ovšem ihned poté píše: "The new processors keep the same architecture as the previous generation but they enable the PCIe 4.0 support, ...", čili "Nové procesory si ponechají architekturu předchozí generace, ale nabídnou podporu PCIe 4.0". 
 
 
Tato informace je v příkrém rozporu s tím, co jsme dosud o procesorech Rocket Lake-S slyšeli a především pak s tím, jaké výsledky benchmarků se v poslední době ukazují. Z toho důvodu je pravděpodobnější spíše to, že se někdo ve firmě Gigabyte jednoduše zmýlil, měl neúplné informace, anebo jednoduše neví, co si představit pod slovem architektura. 
 
Je možné, že dané vyjádření mělo ve skutečnosti potvrdit kompatibilitu Rocket Lake-S se staršími deskami s LGA 1200, která už byla také potvrzena. Případně může jít o to, že některé nové procesory Core řadící se do 11. generace (konkrétně Core i3 a nižší řady) mají být ve skutečnosti jen přeznačené Comet Lake-S z 10. generace. K tomu nám ale pak nesedí podpora PCIe 4.0, jíž by naopak disponovat neměly. 
 
Rocket Lake-S mají ve skutečnosti využívat jádra Cypress Cove, backportovanou verzi 10nm jader Sunny Cove, což se skutečně nedá označit za stejnou architekturu, jako měla předchozí generace, čili několikrát oprášený Skylake. Můžeme tak počítat s tím, že Gigabyte později svou zprávu opraví a pak budeme i my případně aktualizovat tuto aktualitu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář