www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte představil modulární zdroje včetně 850W verze P850GM

Gigabyte představil modulární zdroje včetně 850W verze P850GM
, , aktualita
Společnost Gigabyte přidala do své nabídky nové modulární zdroje, které mají nabídnout dostatek energie i pro moderní hladové high-endové grafické karty. Nejvýkonnější varianta nabídne až 850 W.
K oblíbeným
reklama
Energetické potřeby velmi výkonného hardwaru nebývají zrovna nízké, což platí zejména o high-endových GPU. Pro takové použití představila společnost Gigabyte několik nových ATX zdrojů. V horní části nabídky to budou 750W modely P750GM a 850W verze P850GM. Díky pokročilým technologiím se mohou chlubit kompaktními rozměry 150×140×86 mm, takže nemají příliš velkou délku, jak je obvyklé u některých vysoce výkonných zdrojů (ty mají někdy i 160 nebo 180 mm). 120mm ventilátor využívá ložisek HYB (Hydraulic Bearing), přičemž při menším než 20% zatížení se ani netočí a zvyšuje tak životnost. Ta je ale i tak vyšší o 40 % proti standardu. Gigabyte využil japonské kondenzátory, které mají vydržet přes 20 let. Oba zdroje mají certifikaci 80 Gold a slibují tak více než 90% účinnost při typickém zatížení (polovičním).
 
Zdroj Gigabyte P850GM
 
Nezapomnělo se ani na nejrůznější ochrany, jejichž seznam je dost dlouhý, zahrnuje OVP, OPP, SCP, UVP, OCP a OTP. Jde o modulární zdroj, takže si připojíte jen ty kabely, které budete potřebovat. Je zde 20+4pinový 610 mm dlouhý kabel pro napájení základní desky, dva 4+4pinové 600mm kabely pro CPU, dále dva kabely pro PCIe se čtyřmi 6+2pinovými konektory u každého (600+150 mm) a dva kabely s 8 konektory pro SATA. Aby toho nebylo málo, máme zde ještě jeden kabel se třemi 4pinovými konektory pro periferie a jedním pro disketovou mechaniku.
 
Jediným zásadnějším rozdílem mezi zdroji je tak dodávaný proud pro 12V větev. U 750W verze je to 61 A, zatímco u 850W varianty 70,8 A. Vedle těchto dvou zdrojů má Gigabyte v nabídce i méně výkonné varianty P450B, P550B a P650B s certifikací 80 Plus Bronze. Ta zajistí alespoň 85% účinnost při polovičním zatížení. Výhodou je logicky nižší cena, nicméně i zde najdete kvalitnější ložiska HYB. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: únor 2021 Doporučené PC sestavy: únor 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek4 komentáře
Metačočka z MIT umí sama ostřit bez pohyblivých částí Metačočka z MIT umí sama ostřit bez pohyblivých částí
Na univerzitě MIT vznikl nový typ optické čočky, kterou autoři označují za metačočku a uvádějí, že ta je schopna sama ostřit bez jakýchkoliv pohyblivých částí, které by ji dokázaly posouvat, naklánět či měnit její tvar. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lenovo nabízí P40w: 40" monitor s Thunderboltem 4 a AMT Lenovo nabízí P40w: 40" monitor s Thunderboltem 4 a AMT
V záplavě nových a nových herních monitorů se objevil také jeden čistokrevný pracant, a to model z rodiny Lenovo ThinkVision. Jedná se o P40w, který nabízí rozhraní Thunderbolt 4 a také technologii Intel AMT. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Našla se konečně neutronová hvězda z nedávné exploze supernovy? Našla se konečně neutronová hvězda z nedávné exploze supernovy?
V roce 1987 byla zaznamenána exploze supernovy, která dle názoru astronomů měla po sobě zanechat s největší pravděpodobností neutronovou hvězdu. A na její hledání se pak pochopitelně zaměřili. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3060 v 3DMarku, výsledky zatím nenadchnou GeForce RTX 3060 v 3DMarku, výsledky zatím nenadchnou
GeForce Ampere hned po svém představení zaujaly zákazníky právě velice dobrým nárůstem výkonu oproti generaci Turing. Nyní přitom očekáváme model RTX 3060, který už byl otestován v 3DMarku a výsledky jsou poněkud rozpačité. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů