Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte představil svou nejlepší desku pro Haswell

6.3.2013, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte představil svou nejlepší desku pro Haswell
Společnost Gigabyte se sice dle dostupných informací nezůčastnila CeBITu jako jeden z vystavovatelů, ale na uzavřeném setkání s novináři v Hannoveru přeci jen představila své produkty, mezi nimiž figuruje také deska GA-Z87X-OC. Ta má být,...
Společnost Gigabyte se sice dle dostupných informací nezůčastnila CeBITu jako jeden z vystavovatelů, ale na uzavřeném setkání s novináři v Hannoveru přeci jen představila své produkty, mezi nimiž figuruje také deska GA-Z87X-OC. Ta má být, alespoň prozatím, to nejlepší, co si tato firma chystá pro procesory Intel Haswell a z jejího označení je jasné, že bude zaměřena na přetaktování.
- klikněte pro zvětšení -


Gigabyte ještě neskončil s jejím vývojem, ale deska samotná už vypadá, že by měla být víceméně připravena. Ukazuje své jasně oranžové sloty PCI Express x16, z nichž jsou tři verze 3.0 (x16/NC/NC, x8/NC/x8, nebo x8/x4/x4) a jeden by měl být verze 2.0 se čtyřmi linkami vedoucími k čipové sadě. Pak tu jsou ještě dva klasické PCI a jeden PCIe 2.0 x1.

Vedle socketu LGA 1150 můžete dále vidět dva konektory EPS se čtyřmi a osmi piny pro přídavné napájení, přičemž pro procesor tu evidentně máme osm fází. Pod čtyřmi sloty pro DDR3 DIMM také zaujme řada tlačítek, přepínačů, SMD LED a také číslelný displej, což jsou prvky, které nám mají usnadnit pokusy o přetaktování. Pomocí těchto tlačítek budeme moci například v reálném čase upravovat napětí u procesoru.

Dále tu máme specialitku v podobě jednoho portu USB 3.0 vyvedeného jako typ A hned vedle portů SATA. Přímo k desce tak budeme moci zapojit USB Flash disk, na němž bude třeba operační systém. Deska jinak podporuje až 64 GB operační paměti, celkem má osm portů USB 3.0 (plus jeden zmíněný), výstupy HDMI a DisplayPort, 8kanálové audio, PS/2 a samozřejmě i Gb Ethernet.

Zdroj: Lab501.ro