reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte připravil čtyři nové herní desktopy Aorus s RTX 3080

5.5.2021, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte připravil čtyři nové herní desktopy Aorus s RTX 3080
V dnešní době a zvláště i na našem trhu je pro běžného zákazníka asi nejlepší způsob, jak se dostat k nové grafické kartě za rozumnou cenu, jednoduše koupě celého počítače. Právě proto mohou být velice zajímavé i nové modely od Gigabyte. 
Lidé stavějící si rádi své počítače z pečlivě vybraných komponent mohou dnes leda skřípat zuby, ale pokud nechtějí utratit za grafickou kartu stejnou sumu jako za celý nový počítač, nebudou mít nejspíše lepší možnost, než koupi hotového PC. Nehledě na to, že aktuálně jsou i předražené karty těžko k sehnání, zatímco hotové desktopy vybavené výkonnými GPU se dají sehnat lépe. 
 
Aorus Model X
 
A co nového nám tedy nabízí Gigabyte? Ten si v tomto případě vybral jako základ moderní procesory AMD i Intel, ovšem ve všech případech do nich montuje karty Nvidia GeForce RTX 3080 10GB. Máme tu tak dva systémy, a sice Gigabyte Aorus Model X a Aorus Model S ve větší a menší skříni, přičemž oba nabízejí verzi od AMD i Intelu. 
 
Aorus Model S
 
 
Model X využívá skříň s rozměry 223 x 521 x 500 mm a výkonnější 850W zdroj, zatímco Model S má výrazně menší skříňku o mírách 190 x 189 x 400 mm. Zajímavé také je to, že systémy s procesory AMD Ryzen 9 5900X využívají pomalejší 3600MHz paměť DDR4, ale s kapacitou 32 GB, kdežto Intel v Model X dostal jen 16 GB, ale výrazně rychlejší DDR4-4400, přičemž v takovéto sestavě s Core i9-11900K a RTX 3080 bychom my už jednoznačně preferovali vyšší kapacitu. 
 
Co se týče úložných zařízení, ve všech případech je v nabídce 1TB M.2 SSD s PCIe 4.0 a pak 2TB M.2 SSD, kde se píše pouze o NVMe, a tak asi půjde o PCIe 3.0. 
 
Gigabyte se také chlubí tím, že i přes malé rozměry Modelu S je jeho hlučnost při hraní (Shadow of the Tomb Raider) pod 37 dB, což vypadá vcelku dobře. Bohužel se tu ale nedozvíme nic o cenách těchto počítačů a ani o jejich dostupnosti. Notebooky Gigabyte Aorus se u nás sehnat dají a stejně tak malé desktopy Gigabyte BRIX, tak snad firma nezapomene na trh dodat i své větší desktopy.  


reklama