Gigabyte připravil Mini ITX desky s procesory Xeon D

Gigabyte připravil Mini ITX desky s procesory Xeon D
, , aktualita
Společnost Gigabyte připravila novou řadu serverových základních desek. Jde o malé modely formátu Mini ITX, které jsou již vybaveny procesory rodiny Xeon D-1500. Co nám tedy tyto ne zrovna běžné produkty nabídnou?
K oblíbeným
reklama
Gigabyte připravil celkem čtyři základní desky formátu Mini ITX se Xeon D-1500, které budeme moci použít jako základ využívající běžné desktopové komponenty, což je vidět už na první pohled. Na jedné z desek vidíme slot PCI Express x16, sloty pro paměti v modulech DIMM, porty SATA a běžné napájení z ATX zdroje. Nabídka zadních portů se ale značně liší od běžných spotřebitelských základních desek.
Gigabyte MB10-DS4


Jednak je tu model MB10-DS4 vybavený čtyřjádrovým procesorem Xeon D-1521 a dále dvěma 10Gb porty LAN pro Ethernet plus dalšími dvěma gigabitovými. Paměti DDR4-2133 MHz může nést až 128 GB a nepřekvapí podpora ECC a pak tu najdeme také šest portů SATA 6 Gbps.Gigabyte MB10-DS0


Následuje deska MB10-DS3 s již osmijádrovým a 16vláknovým procesorem Xeon D-1541. Konfigurace ethernetových portů je stejná, což platí i pro paměťový systém a nabídku SATA portů. Deska MB10-DS1 má opět Xeon D-1521 a chybí jí dva 10Gb ethernetové porty. Nakonec zbývá deska MB10-DS0 opět s procesorem Intel Xeon D-1541, opět bez 10Gb portů, ale z hlediska pamětí a SATA portů je situace opět stejná. Všechny čtyři desky nabídnou možnosti pro vzdálenou správy prostřednictvím webového rozhraní IPMI 2.0 a IKVM.

Více se o těchto deskách dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů