reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Gigabyte si chystá tři levné desky pro Haswell

, , aktualita
Gigabyte si chystá tři levné desky pro Haswell
Společnost Gigabyte ohlásila, že do své úvodní nabídky základních desek pro nové procesory Intel Haswell zařadí také tři modely s cenou pod 150 USD, které budou založeny na čipových sadách Intel Z87 Express a B85 Express. Konkrétně to budou...
Společnost Gigabyte ohlásila, že do své úvodní nabídky základních desek pro nové procesory Intel Haswell zařadí také tři modely s cenou pod 150 USD, které budou založeny na čipových sadách Intel Z87 Express a B85 Express. Konkrétně to budou B85M-D3H, Z87-D3HP a Z87-UD3H.

Gigabyte B85M-D3H bude jako deska s označením Small Business Advantage formátu Micro ATX a uživatel u ní nenajde žádné funkce pro přetaktování procesoru. Jeho napájení bude také pouze základní čtyřfázové a pak tu budou čtyři sloty pro DDR3 DIMM, jeden PCI Express 3.0 x16, jeden PCI Express 2.0 x16 (ovšem jen se čtyřmi linkami) a dva PCI. Pak tu najdeme čtyři porty SATA 6 Gbps, dva SATA 3 Gbps, čtyři USB 3.0 (dva na headerech) a pro připojení monitoru pak DVI, HDMI a D-sub. Pak taky samozřejmě nebude chybět Gb Ethernet a vícekanálové audio.

Model Z87-D3HP bude pravděpodobně nejlevnější deskou firmy Gigabyte se sadou Z87. Nabídne stejné napájení, DDR3 sloty a konektory PCI Express x16 jako předchozí model. Vedle toho ale bude mít jako deska formátu ATX ještě po dvou PCI Express 2.0 x1 a PCI, k tomu šest SATA 6 Gbps, osm USB 3.0 (z toho šest vzadu), 8kanálové HD audio s S/PDIF, Gb Ethernet, DVI, D-Sub a HDMI.

A nakonec je tu Z87-UD3H s nejlepšími vlastnostmi této trojice. To znamená 8fázové napájení procesoru, 4x DDR3 DIMM, dva sloty PCI Express 3.0 x16 (při zapojení dvou karet budou pracovat jako x8 a x8), jeden PCI Express 2.0 x16 se čtyřmi linkami, tři PCI Express 2.0 x1 a jeden PCI. Deska si kromě dvou základních konektorů bude brát energii také z jednoho SATA Power, což je tedy volitelná možnost pro stabilizaci napětí.

Portů SATA 6 Gbps tu bude osm a k tomu dva eSATA 6 Gbps a do nabídky obrazových rozhraní přibude také DisplayPort. Portů USB 3.0 také nebude nedostatek, tedy celkem deset, a nakonec to bude 8kanálové HD audio s S/PDIF a Gb Ethernet.

Zdroj: techPowerUp, ocaholic
reklama
reklama
reklama
reklama