www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte si připravuje mini PC BRIX s AMD Renoir

Gigabyte si připravuje mini PC BRIX s AMD Renoir
, , aktualita
Procesory AMD Renoir pro desktop můžeme dnes pořídit leda v rámci celé sestavy, nebo neoficiální cestou a případně pak v minipočítačích, kde se ovšem zpravidla nacházejí jejich mobilní verze. A to nejspíše bude platit i pro nové BRIX. 
K oblíbeným
reklama
Už to skoro vypadá, že AMD tak nějak zapomnělo na svůj slib, že APU generace Ryzen 4000, čili Renoir, nabídne v desktopových verzích i na běžném trhu. Procesory jako Ryzen 7 4700G už jsou k dispozici řadu měsíců, ale pouze pro OEM výrobce a je otázka, zda se to vůbec někdy změní. Oznámení jejich prodeje i v maloobchodě může přijít v podstatě kdykoliv, ovšem je pravda, že AMD by tím vyslalo na trh další 7nm produkty, o něž by byl velký zájem a právě to nemusí být v zájmu samotné firmy s ohledem na množství dalších 7nm produktů, které byly či teprve budou letos na podzim vyslány na trh. 
 
 
Gigabyte se však chystá osvěžit svou nabídku BRIX Mini-PC, a to právě pomocí čipů AMD Renoir. Budou to pochopitelně mobilní verze, čili Ryzen 4000U, které doplní řadu nových BRIX. Ty totiž už využívají konkurenční Core i3-1115G, Core i5-1135G7 a Core i7-1165G7 s PCIe Express 4.0, WiFi 6 a Thunderbolt 4.
 
O nových BRIX s Renoirem se dozvíme zatím to, že využijí až 8jádrové verze APU (8C/16T) s podporou až čtyř displejů s rozlišením 4K a dále s WiFi 6 a rychlou 2,5Gb/s LAN. Přijdou na trh ve dvou verzích, nízké a vysoké, což obvykle znamená, že vysoká verze nabídne navíc ještě jednu 2,5" pozici. 
 
Kdy přijdou na trh, to nám Gigabyte zatím nebyl ochoten sdělit, takže nezbývá než si počkat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře