Gigabyte si zaregistroval nové Radeony RX 6700 XT s 12 GB paměti

Gigabyte si zaregistroval nové Radeony RX 6700 XT s 12 GB paměti
, , aktualita
Od AMD jsme se zatím dočkali třech grafických karet generace RDNA 2 a na střední třídu si ještě nějaký ten týden počkáme. Ukazuje se však, že ta už se chystá, neboť své modely si už u EEC zaregistroval Gigabyte. 
K oblíbeným
reklama
Firmy se tak pomalu připravují na vypuštění slabších karet s čipy RDNA 2 a nyní už je prakticky jisté, že nejbližší nové Radeony nabídnou 12 GB paměti GDDR6. Ovšem v poslední době se mluví v podstatě jen o SKU Radeon RX 6700 XT a slabší Radeon RX 6700 jako by se nám někam zatoulal.
 
 
To samozřejmě neznamená, že RX 6700 nepřijde, ale je otázka, zda jej AMD vypustí na trh po boku silnější RX 6700 XT, jak jsme očekávali. V seznamu nově zaregistrovaných karet firmy Gigabyte ale žádný takový model také nefiguruje a to je také trošku divné, zvláště když dobře víme, že výrobci si u EEC obvykle registrují i modely, které se nakonec ani neobjeví na trhu. Nicméně v tomto případě jich je skutečně jen několik a můžeme počítat naopak s tím, že dorazí všechny. 
  • Gigabyte RX 6700 XT AORUS (GV-R67XTAORUS E-12GD)
  • Gigabyte RX 6700 XT Gaming OC (GV-R67XTGAMING OC-12GD)
  • Gigabyte RX 6700 XT Gaming (GV-R67XTGAMING-12GD)
  • Gigabyte RX 6700 XT Eagle OC (GV-R67XTEAGLE OC-12GD)
  • Gigabyte RX 6700 XT Eagle (GV-R67XTEAGLE-12GD)
  • Gigabyte RX 6700 XT (GV-R67XT-12GD-B)
AMD stále nezveřejnilo nic bližšího o tom, kdy hodlá své nové Radeony vypustit na trh, a tak je pravděpodobné, že to bude opravdu nejdříve až samotný konec prvního čtvrtletí. Očekáváme karty s čipem Navi 22, a to verzí XT u výkonnější karty a XL u slabší. AMD Radeon RX 6700 XT by měl nabídnout plnou verzi Navi 22 se 40 CU, čili s 2560 Stream procesory, stejně jako má Navi 10 na RX 5700 XT. Díky nové architektuře ale bude výkon výrazně vyšší. 
 
Paměti GDDR6 budou s největší pravděpodobností na 192bitovém rozhraní a nabídnou maximálně 384 GB/s při použití 16Gb/s propustnosti na pin. Lze také očekávat, že i zde bude k dispozici Infinity Cache integrovaná v GPU, ale těžko bude mít kapacitu 128 MB jako v čipech Navi 21. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala