Gigabyte ukázal své GeForce RTX 3070 GAMING a EAGLE

Gigabyte ukázal své GeForce RTX 3070 GAMING a EAGLE
, , aktualita
NVIDIA má pochopitelný zájem vyslat na trh své GeForce RTX 3070 co nejdříve, a to ještě před tím, než AMD představí své nové Radeony. To se bezpochyby stane, ostatně i Gigabyte už ukazuje své modely. 
K oblíbeným
reklama
Karty GeForce RTX 3070 byly ohlášeny prostě na říjen a přesněji by se měly dostavit 15. října, což se ale může ještě změnit. NVIDIA přitom sice může mít zájem na tom, aby karty přišly na trh co nejdříve, ale pokud půjde o další téměř "papírové" vypuštění produktů na trh, pak to v souboji s AMD nebude mít zásadní dopad. Uvidíme, zda se během následujícího měsíce dodávky karet RTX 3080 nezvýší, ale zatím to vypadá, že v optimistických případech lze očekávat další várku až za 14 dní, takže velké změny k lepšímu asi jen tak brzy nenastanou. 
 
 
My se tak můžeme zatím alespoň podívat na produkty z řad RTX 3070, které si možná do konce roku budeme moci pořídit. Právě RTX 3070 by totiž mohla tvořit hlavní hráz NVIDIE proti přílivu nových Radeonů (až už v 8GB nebo 16GB verzi), i když stejně jako v případě NVIDIE je tu otázka, zda to namísto přílivu nebude spíš jen sprška. 
 
 
 
Máme tu zatím čtyři novinky, a to z řad GeForce RTX 3070 GAMING a EAGLE. Zatím není možné je hodnotit, leda tak čistě dle pohledu na jejich zpracování, neboť podrobné specifikace ještě nejsou známy, a to především pracovní takty. Máme tu ale dvě RTX 3070 GAMING a dvě EAGLE, a to nepřetaktované a přetaktované verze s větším chladičem. 
 
GAMING OC tak má větší chladič s většími ventilátory, čili ne 3x 80mm, ale mix 1x 80mm a 2x 90mm, což platí také pro EAGLE zobrazené dole. 
 
 
 
EAGLE budeme moci brát jako tu levnější sérii, ostatně tyto karty jsou s délkou 28,2 cm o celé 4 cm kratší než GAMING a také mají subtilnější chladič, s nímž celé zabírají dva sloty, zatímco GAMING je tlustší a zabírá cca 2,5 slotu. 
 
 
Obě verze karet ale využívají své delší chladiče na kratším PCB k tomu, aby mohly podobně jako referenční modely RTX 3080/3090 část chladiče profukovat skrz. 
 
Jde tak sice o až třetí kartu ve výkonnostní hierarchii nové generace, ale i tak má TBP 220 W, což není málo. S chlazením by ale vzhledem k takovým proporcím karet neměl být problém. 
 
Tyto karty by tak měly vstoupit na trh v polovině října, přičemž doporučená cena RTX 3070 začíná na 499 USD. Tyto modely a zvláště jejich OC verze však pochopitelně budou dražší. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek