Gigabyte ukázal své GeForce RTX 3070 GAMING a EAGLE

Gigabyte ukázal své GeForce RTX 3070 GAMING a EAGLE
, , aktualita
NVIDIA má pochopitelný zájem vyslat na trh své GeForce RTX 3070 co nejdříve, a to ještě před tím, než AMD představí své nové Radeony. To se bezpochyby stane, ostatně i Gigabyte už ukazuje své modely. 
K oblíbeným
reklama
Karty GeForce RTX 3070 byly ohlášeny prostě na říjen a přesněji by se měly dostavit 15. října, což se ale může ještě změnit. NVIDIA přitom sice může mít zájem na tom, aby karty přišly na trh co nejdříve, ale pokud půjde o další téměř "papírové" vypuštění produktů na trh, pak to v souboji s AMD nebude mít zásadní dopad. Uvidíme, zda se během následujícího měsíce dodávky karet RTX 3080 nezvýší, ale zatím to vypadá, že v optimistických případech lze očekávat další várku až za 14 dní, takže velké změny k lepšímu asi jen tak brzy nenastanou. 
 
 
My se tak můžeme zatím alespoň podívat na produkty z řad RTX 3070, které si možná do konce roku budeme moci pořídit. Právě RTX 3070 by totiž mohla tvořit hlavní hráz NVIDIE proti přílivu nových Radeonů (až už v 8GB nebo 16GB verzi), i když stejně jako v případě NVIDIE je tu otázka, zda to namísto přílivu nebude spíš jen sprška. 
 
 
 
Máme tu zatím čtyři novinky, a to z řad GeForce RTX 3070 GAMING a EAGLE. Zatím není možné je hodnotit, leda tak čistě dle pohledu na jejich zpracování, neboť podrobné specifikace ještě nejsou známy, a to především pracovní takty. Máme tu ale dvě RTX 3070 GAMING a dvě EAGLE, a to nepřetaktované a přetaktované verze s větším chladičem. 
 
GAMING OC tak má větší chladič s většími ventilátory, čili ne 3x 80mm, ale mix 1x 80mm a 2x 90mm, což platí také pro EAGLE zobrazené dole. 
 
 
 
EAGLE budeme moci brát jako tu levnější sérii, ostatně tyto karty jsou s délkou 28,2 cm o celé 4 cm kratší než GAMING a také mají subtilnější chladič, s nímž celé zabírají dva sloty, zatímco GAMING je tlustší a zabírá cca 2,5 slotu. 
 
 
Obě verze karet ale využívají své delší chladiče na kratším PCB k tomu, aby mohly podobně jako referenční modely RTX 3080/3090 část chladiče profukovat skrz. 
 
Jde tak sice o až třetí kartu ve výkonnostní hierarchii nové generace, ale i tak má TBP 220 W, což není málo. S chlazením by ale vzhledem k takovým proporcím karet neměl být problém. 
 
Tyto karty by tak měly vstoupit na trh v polovině října, přičemž doporučená cena RTX 3070 začíná na 499 USD. Tyto modely a zvláště jejich OC verze však pochopitelně budou dražší. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář