www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte uvádí AORUS F127Q-P: 27palců s Quad HD

Gigabyte uvádí AORUS F127Q-P: 27palců s Quad HD
, , aktualita
Gigabyte si pod značkou AORUS připravil nový 27" monitor F127Q-P, který disponuje panelem s rozlišením Quad HD a slibuje především krátkou odezvu a pohotovost. Určen je pro technologii FreeSync. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte AORUS F127Q-P tak spadá do stále oblíbenější kategorie monitorů určených pro ty zákazníky, kteří už se nechtějí koukat pouze na Full HD, ale Ultra HD je na druhou stranu už moc náročné rozlišení. Máme tu tak Quad HD, čili 2560 x 1440 na rovném displeji s klasickým poměrem stran 16:9. Použitý panel pak nabídne maximální obnovovací frekvenci 165 Hz řízenou pomocí Radeon FreeSync a odezvu 1 ms, ovšem MPRT. 
 
 
Gigabyte svůj AORUS F127Q-P označuje za jeden z "nejpohotovějších herních monitorů na trhu" a chlubí se panelem typu IPS s 10bitovými barvami (ovšem ve skutečnosti 8bit + FRC) s pozorovacími úhly 178 ° v obou směrech, což je v případě IPS samozřejmost. Pokrytí barev je ale slušné a v případě prostoru DCI-P3 to dělá 95 procent. 
 
 
Dále tu máme podporu High Dynamic Range (HDR), nicméně není tu žádná konkrétní certifikace krom základní VESA DisplayHDR 400, takže pak nepřekvapí, že jas dosahuje maximálně 350 cd/m2 a v HDR režimu pak 400 cd/m2 přičemž kontrast má typických 1000:1. Mezi rozhraní patří HDMI 2.0 (2x) a Display port 1.4 (HBR3)
 
Do výbavy monitoru patří i funkce AORUS Aim Stabilizer, která má za úkol odstranit rozmazaný obraz vlivem prudkých pohybů, takže se zde prostě pracuje na vylepšení odezvy. AORUS Dashboard zase ukazuje v podobě overlay informace o rozlišení myši a teplotách/taktech CPU a GPU a Black Equalizer je již klasická funkce, která má za úkol zesvětlit tmavá místa bez přepálení světlých. 

AORUS OSD Sidekick zase umožní nastavit monitor pomocí klávesnice a myši, dále tu jsou picture-in-picture (PIP) a picture-by-picture (PBP) a další funkce může přidat nový firmware. Doporučená cena F127Q-P na americkém trhu je 550 USD. 

Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře