www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor

Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
, , aktualita
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AOC dokonce včera z nějakého záhadného důvodu opět představila model CU34G2X, který byl přitom i na náš trh uveden už v lednu, a i jeho recenze jsme si tak mohli už dávno přečíst. G34WQC od společnosti Gigabyte ale vypadá už na opravdovou novinku, která ovšem nabídne velice podobné vlastnosti jako výše zmíněný monitor od AOC. 
 
 
Půjde tak rovněž o 34palcový prohnutý panel typu VA s poměrem stran 21:9, rozlišením 3440 x 1440 a obnovovací frekvencí až 144 Hz řízenou pomocí technologie FreeSync. Takové monitory začínají být mezi hráči velice populární, neboť přicházejí za ještě rozumné ceny a nabízejí opravdu smysluplný upgrade oproti rozlišení Full HD. Svou roli pak hraje také rozšíření obrazovky do periferního vidění, což dokáže hráče více vtáhnout do děje. Na druhou stranu, rozlišení 3440 x 1440 představuje oproti Full HD cca 2,4x více pixelů, čili i proporčně vyšší nároky na hardware, ale zpět k našemu G34WQC. 
 
 
Jeho panel má zakřivení 1500R, což opět odpovídá zmíněnému AOC i jiným podobným monitorům a jedná se o nativně osmibitový panel, který v tomto případě slibuje 120% pokrytí prostoru sRGB (90% DCI-P3), 1ms odezvu (ovšem MPRT), typ. jas 350 cd/m2, certifikaci VESA DisplayHDR 400, nativní kontrast 3000:1.
 
Ve výbavě jsou také dva 2W reproduktory, ovšem chybí USB hub, dále tu máme stojan s nastavením výšky (100mm), který bude možné nahradit pomocí VESA držáku (100 x 100). Signál pak můžeme přivést pomocí rozhraní HDMI 1.4 nebo DisplayPort 1.2, které je tu po dvou portech. 
 
O ceně jsme se zatím nedozvěděli nic, ale lze předpokládat, že ta bude odpovídat jiným podobným modelům, takže půjde o cca 13 - 14 tisíc korun s DPH. Dostupnost byla naplánována celosvětově na přelom srpna a září. 
 
Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik