www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor

Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
, , aktualita
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AOC dokonce včera z nějakého záhadného důvodu opět představila model CU34G2X, který byl přitom i na náš trh uveden už v lednu, a i jeho recenze jsme si tak mohli už dávno přečíst. G34WQC od společnosti Gigabyte ale vypadá už na opravdovou novinku, která ovšem nabídne velice podobné vlastnosti jako výše zmíněný monitor od AOC. 
 
 
Půjde tak rovněž o 34palcový prohnutý panel typu VA s poměrem stran 21:9, rozlišením 3440 x 1440 a obnovovací frekvencí až 144 Hz řízenou pomocí technologie FreeSync. Takové monitory začínají být mezi hráči velice populární, neboť přicházejí za ještě rozumné ceny a nabízejí opravdu smysluplný upgrade oproti rozlišení Full HD. Svou roli pak hraje také rozšíření obrazovky do periferního vidění, což dokáže hráče více vtáhnout do děje. Na druhou stranu, rozlišení 3440 x 1440 představuje oproti Full HD cca 2,4x více pixelů, čili i proporčně vyšší nároky na hardware, ale zpět k našemu G34WQC. 
 
 
Jeho panel má zakřivení 1500R, což opět odpovídá zmíněnému AOC i jiným podobným monitorům a jedná se o nativně osmibitový panel, který v tomto případě slibuje 120% pokrytí prostoru sRGB (90% DCI-P3), 1ms odezvu (ovšem MPRT), typ. jas 350 cd/m2, certifikaci VESA DisplayHDR 400, nativní kontrast 3000:1.
 
Ve výbavě jsou také dva 2W reproduktory, ovšem chybí USB hub, dále tu máme stojan s nastavením výšky (100mm), který bude možné nahradit pomocí VESA držáku (100 x 100). Signál pak můžeme přivést pomocí rozhraní HDMI 1.4 nebo DisplayPort 1.2, které je tu po dvou portech. 
 
O ceně jsme se zatím nedozvěděli nic, ale lze předpokládat, že ta bude odpovídat jiným podobným modelům, takže půjde o cca 13 - 14 tisíc korun s DPH. Dostupnost byla naplánována celosvětově na přelom srpna a září. 
 
Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře