Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte vede ve spolehlivosti desek, MSI zase u grafik

17.11.2014, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte vede ve spolehlivosti desek, MSI zase u grafik
To alespoň dle grafů založených na statistikách serveru Hardware.fr, který použil informace od nejmenovaného velkého francouzského prodejce hardwaru. Podívejme se tedy, co tyto údaje říkají.
Informace serveru Hardware.fr již použil Gigabyte na svém blogu Gigabyte Tech Daily, kde se pochlubil, že jeho základní desky mají nejnižší procento RMA (return merchandise authorization). To značí vrácení zboží v rámci záruky k opravě, výměně nebo vrácení peněz. Hardware.fr však udávají, že ne všechny takto vrácené produkty jsou vadné a některé jsou prostě po dohodě s technikem vráceny třeba proto, že uživateli nevyhovují. Statistiky jsou také založeny na údajích, které berou v potaz pouze ty značky, jejichž zboží se prodalo alespoň v počtu 500 kusů a jednotlivé produkty se musely prodat v počtu alespoň jednoho sta, aby se do tabulek dostaly.

Veškeré údaje najdete zde, přičemž nejde pouze o základní desky či grafické karty, ale také o moduly operačních pamětí, pevné disky, napájecí zdroje či SSD. Co se týče základních desek, byly zveřejněny celkem čtyři údaje za čtyři časová období, přičemž ve všech případech vedla společnost Gigabyte, i když často jen velmi těsně s odstupem pár desítek procent. Otázkou tedy je, zda nás něco takového vůbec může motivovat k tomu, abychom preferovali vítěznou značku, když jsou rozdíly takto malé.

Něco podobného platí i v případě grafických karet, kde zase vede společnost MSI (Facebook), ale také jen s malým odstupem. Však první pětice se dle zveřejněných údajů vejde do rozsahu jednoho procenta.

Co se týče dalších komponent, pak mezi SSD má mít nejspolehlivější produkty Samsung, mezi napájecími zdroji zase FSP Group (Fortron) a v Německu velmi populární be quiet!. Nejspolehlivější RAM dle Hardware.fr vyrábí Kingston a mezi zbývajícími výrobci pevných disků vede Seagate.

Zdroj: Hardware.fr