www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte Vision Drive 1TB: nové externí SSD s USB 3.2 slibuje až 2000 MB/s

Gigabyte Vision Drive 1TB: nové externí SSD s USB 3.2 slibuje až 2000 MB/s
, , aktualita
Společnost Gigabyte rozšířila nabídku svých produktů o externí SSD Vision Drive s kapacitou 1 TB. Toto SSD se může chlubit rozhraním USB 3.2 Gen2x2, což mu dopomáhá dosáhnout přenosových rychlostí až 2000 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte v poslední době značně rozšiřuje nabídku svých produktů o SSD, přičemž se nyní do portfolia dostává i externí model Vision Drive 1TB. Novinka využívá 3D TLC NAND čipy a má rozhraní USB-C 3.2 Gen2x2, které má teoretické maximum na 20 Gb/s (tedy 2,5 GB/s). V případě Vision Drive pak výrobce slibuje sekvenční čtení i zápis s rychlostí 2000 MB/s, a jak ukazují provedené testy výrobcem, specifikace mírně překračuje. SSD je vybaveno 1GB DDR cache pamětí, využit je řadič Phison E12. 
 
Gigabyte Vision Drive 1TB
 
SSD má plastový obal s výztužemi, které zajišťují vyšší mechanickou odolnost, splňuje dokonce armádní standard MIL-STD-810G 516.6, kdy by mu neměl vadit pád z výšky 122 cm (4 stopy) na tvrdou podložku. Nechybí ani pasivní chladiče pro lepší chlazení a spodní otvory pro lepší odvod tepla. V balení najdete kabely do USB-C i USB-A portu. Gigabyte slibuje výdrž 1600 TBW (tedy 1600 přepisů) a 5letou záruku. Spotřeba činí 2,65 W v idle režimu a 5 W při práci. Rozměry činí 115×72×20 mm.
 
Gigabyte Vision Drive 1TB výkon
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala