Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce s vodním chladičem procesoru i VRM na míru

Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce s vodním chladičem procesoru i VRM na míru
, , aktualita
Gigabyte si připravil základní desku řady WaterForce, která má ovšem již zcela připravené vodní chlazení pro procesor i VRM. Jedná se o model Z490 Aorus Master WaterForce určený pro nejnovější procesory Intel Core. 
K oblíbeným
reklama
Obvykle počítáme s tím, že grafické karty či především základní desky pro vodní chlazení mají připraven leda vodní blok, který si už uživatel sám musí napojit do chladicího systému. Ovšem Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce už má tento systém celý připraven po vzoru All in One (AiO) vodních chladičů. To samozřejmě neznamená, že je tím pádem lepší než desky nabízející pouze vodní bloky, jde zkrátka o odlišný produkt pro ty, kteří vlastním vodním systémem chlazení už nedisponují a chtějí spíše hotový produkt bez starostí. 
 
 
Jak je na první pohled vidět, jde prostě o desku, k níž výrobce již dodává na míru postavený AiO vodní chladič s 360mm radiátorem. To bude na jednu stranu výhoda, neboť vodní blok je určen i pro napájecí obvody, ale zároveň i nevýhoda, protože pak nelze automaticky počítat s tím, že chladič půjde použít i na jiných deskách, čili po upgradu. 
 
 
Jak je patrné, montáž zajistí standardně rozmístěné závity odpovídající montážním otvorům kolem patice LGA1200, ovšem máme tu také rozmístěné heatpipe, které přímo dosednou na MOSFETy a budou mít za úkol odvádět teplo z nich do hlavního vodního bloku. Krom toho tu jsou ještě extra pasivy vestavěné do hrany celého modulu, v němž bude integrována také vodní pumpa. 
 
 
A jak je vidět, napájecí systém proceosoru na této desce bude velice výkonný se svými čtrnácti 90A fázemi. Máme tu také integrované rozhraní Intel Wi-Fi 6 802.11ax 2T2R s Bluetooth 5, 125dB SNR AMP-UP Audio s ESS SABRE 9118 DAC, LC1220 a WIMA audio kondenzátory a také Intel 2.5GbE LAN s cFosSpeed. Pro zapojení rychlých NVMe SSD s PCIe 3.0 x4 tu jsou celkem tři sloty s chlazením Thermal Guard II. 
 
Plné specifikace desky naleznete na stránkách firmy Gigabyte.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře