Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce s vodním chladičem procesoru i VRM na míru

Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce s vodním chladičem procesoru i VRM na míru
, , aktualita
Gigabyte si připravil základní desku řady WaterForce, která má ovšem již zcela připravené vodní chlazení pro procesor i VRM. Jedná se o model Z490 Aorus Master WaterForce určený pro nejnovější procesory Intel Core. 
K oblíbeným
reklama
Obvykle počítáme s tím, že grafické karty či především základní desky pro vodní chlazení mají připraven leda vodní blok, který si už uživatel sám musí napojit do chladicího systému. Ovšem Gigabyte Z490 Aorus Master WaterForce už má tento systém celý připraven po vzoru All in One (AiO) vodních chladičů. To samozřejmě neznamená, že je tím pádem lepší než desky nabízející pouze vodní bloky, jde zkrátka o odlišný produkt pro ty, kteří vlastním vodním systémem chlazení už nedisponují a chtějí spíše hotový produkt bez starostí. 
 
 
Jak je na první pohled vidět, jde prostě o desku, k níž výrobce již dodává na míru postavený AiO vodní chladič s 360mm radiátorem. To bude na jednu stranu výhoda, neboť vodní blok je určen i pro napájecí obvody, ale zároveň i nevýhoda, protože pak nelze automaticky počítat s tím, že chladič půjde použít i na jiných deskách, čili po upgradu. 
 
 
Jak je patrné, montáž zajistí standardně rozmístěné závity odpovídající montážním otvorům kolem patice LGA1200, ovšem máme tu také rozmístěné heatpipe, které přímo dosednou na MOSFETy a budou mít za úkol odvádět teplo z nich do hlavního vodního bloku. Krom toho tu jsou ještě extra pasivy vestavěné do hrany celého modulu, v němž bude integrována také vodní pumpa. 
 
 
A jak je vidět, napájecí systém proceosoru na této desce bude velice výkonný se svými čtrnácti 90A fázemi. Máme tu také integrované rozhraní Intel Wi-Fi 6 802.11ax 2T2R s Bluetooth 5, 125dB SNR AMP-UP Audio s ESS SABRE 9118 DAC, LC1220 a WIMA audio kondenzátory a také Intel 2.5GbE LAN s cFosSpeed. Pro zapojení rychlých NVMe SSD s PCIe 3.0 x4 tu jsou celkem tři sloty s chlazením Thermal Guard II. 
 
Plné specifikace desky naleznete na stránkách firmy Gigabyte.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence
Očekávaný souboj firem AMD a NVIDIA může popustit uzdu fantazii, takže lze narazit na různé divoké scénáře. Ten od kanálu Moore's Law is Dead zmiňuje vyčkávací taktiku NVIDIE, která má zahrnovat softwarovou blokaci části RAM u testovacích vzorků.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek