reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gizmondo - Herní konzole, mobil i GPS

, , článek
Gizmondo - Herní konzole, mobil i GPS
Minulý prosinec představila společnost Gametrac Europe (patřící k Tiger Telematics) prototyp mobilu smíchaného s herní konzolí založenou na Windows CE .NET. Od té doby se ale mnoho změnilo a my si dnes povíme nejen, že přibylo GPS a Bluetooth, ale také, že rovněž půjde o plnohodnotný přehrávač multimédií a podíváme se i na několik screenshotů z chystaných titulů.
Gizmondo - Herní konzole, mobil i GPS
První (byť pro vlastnosti zařízení nepříliš důležitá) informace, kterou se sluší uvést, je, že obě části firmy byly přejmenovány, společnost se teď jmenuje Gizmondo a toto jméno bylo přeneseno i na zařízení. Jak firma uvedla, změna jména nastala po tom, co se z jednostranně orientované herní konzole vylouplo něco, co Gizmondo označuje jako "futuristický multi-bavič."

A co že to tedy vlastně to Gizmondo je? V krátkosti bychom mohli tento handheld specifikovat jako mobilní zábavní zařízení (běžící na speciálním uživatelském rozhraní vyvinutém společností Intrinsyc Software - založeno na Windows CE .NET), jež je zaměřeno převážně na mladší a dospívající zákazníky. Přístroj používá ARM9 kompatibilní procesor taktovaný na 400 MHz a celou řadu na hry zaměřených technologií (tradiční HW grafický akcelerátor, podporu pro 3D Mophun Mobile Gaming Technology atd.). LCD displej úhlopříčky 71 mm používá Pocketovského rozlišení 240 x 320 pixelů a přístroj má také vestavěný digitální fotoaparát, Bluetooth Class 2 pro multiplayerovou hru a jeden SDIO slot.Screenshoty kolem jasně prozrazují, že i Gizmondo hodlá stavět především na 3D zábavě a zpracování...Na druhou stranu stále půjde o plně vybavený triband GSM/GPRS Class 10 mobil s polyfonií, SMS/MMS, WAPem 2.0, nechybí dokonce ani GPS modul a patřičné aplikace (věřte, nevěřte, jedna z nich Vás má informovat, kde se Vaše nezvedená ratolest právě nachází). Na letošním CeBITu měl přístroj docela solidní odezvu, jeho oficiálnímu uvedení na trh někdy v létě tedy nestojí nic v cestě.

Flash stránky produktu s dalšími zajímavostmi si můžete prohlédnout zde.


Zdroj: PDA Live!
reklama
reklama
reklama