www.svethardware.cz
>
>
>

Google AIY Voice Kit: Google Assistant v papírové krabičce

Google AIY Voice Kit: Google Assistant v papírové krabičce
, , aktualita
Google už má své zkušenosti s výrobou zařízení z lepenky, čímž máme na mysli jeho VR headset Cardboard. Nyní jde ale o projekt AIY (Artificial Intelligence Yourself), který počítá s Google Assistantem a Raspberry Pi.
reklama
Google tak otevírá nový typ "samodomo" projektů, který pojmenoval AIY (Artificial Intelligence Yourself). Ten se tak očividně týká zařízení pro využití umělé inteligence, takže lze v podstatě mluvit o DIY AI projektech. Co se týče konkrétního produktu, který patří do programu AIY, tím prvním je Voice Kit využívající platformu Raspberry Pi, díky níž budeme moci využít služeb Google Assistantu.

Pokud si pořídíte stavebnici Voice Kit, získáte potřebnou desku Google Voice Hardware Accessory on Top (HAT), dále stereo mikrofon, velký zelený knoflík pro aktivaci služby, třípalcový reproduktor, propojovací kabely a nakonec rozloženou lepenkovou krabičku, do níž se všechno naskládá.

Už ale nedostaneme nezbytnou desku Raspberry Pi, což může být Raspberry Pi 3 Model B, s níž byl Voice Kit už otestován. Zařízení pak bude využívat Voice User Interface (VUI) společně s Google Assistant SDK a Cloud Speech API. Google sděluje, že pokud se budeme držet návodu, bude trvat sestavení a zprovoznění tohoto zařízení asi hodinu a půl.

A k čemu je to všechno dobré? Pochopitelně jako levná alternativa pro Google Home nebo podobná zařízení jako Amazon Echo. Nicméně prozatím bude Voice Kit k dostání jen společně s tištěnou verzí časopisu The MagPi, oficiálního periodika nadace Raspberry, a to čísla 57. K tomu se u nás asi těžko dostaneme, ale pokud se toto zařízení uchytí, brzy by se mohly objevit i jeho běžně prodávané klony a alternativy, jak se stalo třeba i v případě headsetu Cardboard, i když v jeho případě šlo jen o papír, magnety a malé čočky, ale i v případě samotných desek Raspberry Pi.

Zdroj: Hothardware
reklama
Nejnovější články
Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED
Společnost AU Optronics si dle Digitimes a LED Inside chystá velkou novinku týkající se podsvícení. Půjde o nasazení Mini-LED, které se mají představit především v herních panelech a výsledných monitorech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače
Large Hadron Collider (LHC) je v provozu už od roku 2010 a nyní odstartoval proces jeho významného vylepšení, po němž budeme moci mluvit o HL-LHC, čili High-Luminosity. O co se v tomto případě jedná?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů
Tchaj-wanští výrobci a dodavatelé grafických karet musejí počítat s tím, že dodávky na trh budou mít v druhém letošním pololetí sestupnou tendenci. Důvod je naprosto zřejmý, a sice značně ochablý zájem těžařů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu
Pokud by vás zajímalo, kolik peněz už jste utratili na Steamu za hry či jiné zboží, dosud jste pomocí svého klienta neměli možnost, jak to rychle a přesně zjistit. Valve nám ale tuto možnost brzy dá a půjde o nástroj External Funds Used. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek