www.svethardware.cz
>
>
>

Google AIY Voice Kit: Google Assistant v papírové krabičce

Google AIY Voice Kit: Google Assistant v papírové krabičce
, , aktualita
Google už má své zkušenosti s výrobou zařízení z lepenky, čímž máme na mysli jeho VR headset Cardboard. Nyní jde ale o projekt AIY (Artificial Intelligence Yourself), který počítá s Google Assistantem a Raspberry Pi.reklama
Google tak otevírá nový typ "samodomo" projektů, který pojmenoval AIY (Artificial Intelligence Yourself). Ten se tak očividně týká zařízení pro využití umělé inteligence, takže lze v podstatě mluvit o DIY AI projektech. Co se týče konkrétního produktu, který patří do programu AIY, tím prvním je Voice Kit využívající platformu Raspberry Pi, díky níž budeme moci využít služeb Google Assistantu.

Pokud si pořídíte stavebnici Voice Kit, získáte potřebnou desku Google Voice Hardware Accessory on Top (HAT), dále stereo mikrofon, velký zelený knoflík pro aktivaci služby, třípalcový reproduktor, propojovací kabely a nakonec rozloženou lepenkovou krabičku, do níž se všechno naskládá.

Už ale nedostaneme nezbytnou desku Raspberry Pi, což může být Raspberry Pi 3 Model B, s níž byl Voice Kit už otestován. Zařízení pak bude využívat Voice User Interface (VUI) společně s Google Assistant SDK a Cloud Speech API. Google sděluje, že pokud se budeme držet návodu, bude trvat sestavení a zprovoznění tohoto zařízení asi hodinu a půl.

A k čemu je to všechno dobré? Pochopitelně jako levná alternativa pro Google Home nebo podobná zařízení jako Amazon Echo. Nicméně prozatím bude Voice Kit k dostání jen společně s tištěnou verzí časopisu The MagPi, oficiálního periodika nadace Raspberry, a to čísla 57. K tomu se u nás asi těžko dostaneme, ale pokud se toto zařízení uchytí, brzy by se mohly objevit i jeho běžně prodávané klony a alternativy, jak se stalo třeba i v případě headsetu Cardboard, i když v jeho případě šlo jen o papír, magnety a malé čočky, ale i v případě samotných desek Raspberry Pi.

Zdroj: Hothardware
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu
V databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra se objevil procesor AMD Ryzen 5 2600, logický následovník procesoru Ryzen 5 1600. Dozvíme se tak už jeho takty, které byly dosud v případě 12nm procesorů Ryzen záhadou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února
Intel dosud nedostal na trh všechny procesory z generace Coffee Lake, ale vypadá to, že se dalších kousků dočkáme v polovině února. Vedle toho bychom se ale také už konečně měli dočkat základních desek s čipsety B360, H370 a H310.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta
Microsoft už v únoru vypustí do světa hru Age of Empires: Definitive Edition, čili řádně graficky přepracovaný původní titul. Vedle toho se může celkem sto tisíc registrovaných hráčů těšit na betu, která bude k dispozici ještě v lednu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
"Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla "Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla
Okna představují celkově obrovskou plochu, která by mohla být využita lépe než pro osvětlení interiéru. Pracuje se na průhledných solárních článcích, ale také na oknech pokrytých nanočásticemi železa, které mohou sbírat tepelnou energii. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
Včera, aktualita, Jan Vítek