www.svethardware.cz
>
>
>

Google AIY Voice Kit: Google Assistant v papírové krabičce

Google AIY Voice Kit: Google Assistant v papírové krabičce
, , aktualita
Google už má své zkušenosti s výrobou zařízení z lepenky, čímž máme na mysli jeho VR headset Cardboard. Nyní jde ale o projekt AIY (Artificial Intelligence Yourself), který počítá s Google Assistantem a Raspberry Pi.reklama
Google tak otevírá nový typ "samodomo" projektů, který pojmenoval AIY (Artificial Intelligence Yourself). Ten se tak očividně týká zařízení pro využití umělé inteligence, takže lze v podstatě mluvit o DIY AI projektech. Co se týče konkrétního produktu, který patří do programu AIY, tím prvním je Voice Kit využívající platformu Raspberry Pi, díky níž budeme moci využít služeb Google Assistantu.

Pokud si pořídíte stavebnici Voice Kit, získáte potřebnou desku Google Voice Hardware Accessory on Top (HAT), dále stereo mikrofon, velký zelený knoflík pro aktivaci služby, třípalcový reproduktor, propojovací kabely a nakonec rozloženou lepenkovou krabičku, do níž se všechno naskládá.

Už ale nedostaneme nezbytnou desku Raspberry Pi, což může být Raspberry Pi 3 Model B, s níž byl Voice Kit už otestován. Zařízení pak bude využívat Voice User Interface (VUI) společně s Google Assistant SDK a Cloud Speech API. Google sděluje, že pokud se budeme držet návodu, bude trvat sestavení a zprovoznění tohoto zařízení asi hodinu a půl.

A k čemu je to všechno dobré? Pochopitelně jako levná alternativa pro Google Home nebo podobná zařízení jako Amazon Echo. Nicméně prozatím bude Voice Kit k dostání jen společně s tištěnou verzí časopisu The MagPi, oficiálního periodika nadace Raspberry, a to čísla 57. K tomu se u nás asi těžko dostaneme, ale pokud se toto zařízení uchytí, brzy by se mohly objevit i jeho běžně prodávané klony a alternativy, jak se stalo třeba i v případě headsetu Cardboard, i když v jeho případě šlo jen o papír, magnety a malé čočky, ale i v případě samotných desek Raspberry Pi.

Zdroj: Hothardware
reklama
Nejnovější články
YouTube bojuje proti extrémistům, zájemce přesměruje na protiteroristická videa YouTube bojuje proti extrémistům, zájemce přesměruje na protiteroristická videa
YouTube byl poslední dobou kritizován za nevhodný postoj ke klipům propagujících nenávist a extrémistické názory. Nově ale proti terorismu a extrémismu bude bojovat přesměrováváním na protiteroristická videa.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Intel Movidius, akcelerátor neuronových sítí velikosti USB klíčenky Intel Movidius, akcelerátor neuronových sítí velikosti USB klíčenky
Umělá inteligence dnes hýbe světem a Intel představil malou výpočetní "USB klíčenku", která dokáže rychle a efektivně akcelerovat hluboké neuronové sítě. Nese název Movidius Neural Compute Stick.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64 Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64
Společnost Nintendo vyvolala svými staronovými konzolemi NES a SNES Classic velkou vlnu zájmu, a tak není divu, že zatím ještě nepotvrzené informace udávají, že si chystá oživení dalšího klasického modelu. Tentokrát půjde o N64. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
HBO varuje šiřitele a stahovače kopií Game of Thrones, že jsou sledováni HBO varuje šiřitele a stahovače kopií Game of Thrones, že jsou sledováni
Před několika lety připadalo zástupcům společnosti HBO jako kompliment, že série Game of Thrones trhá torrentové rekordy ve stahování. Aktuálně už ale z tohoto faktu tak nadšení nejsou, jak dokazuje jejich varování. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Fujitsu uvádí jednotky DLU, stane se 4. velkým hráčem na poli AI? Fujitsu uvádí jednotky DLU, stane se 4. velkým hráčem na poli AI?
Trh se specializovaným hardwarem pro umělou inteligenci zahrnuje jen pár hlavních firem, které taková řešení nabízejí. Nyní se mezi ně chce protlačit také společnost Fujitsu, která nabídne své jednotky DLU - Deep Learning Unit.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře