www.svethardware.cz
>
>
>

Google AIY Voice Kit: Google Assistant v papírové krabičce

Google AIY Voice Kit: Google Assistant v papírové krabičce
, , aktualita
Google už má své zkušenosti s výrobou zařízení z lepenky, čímž máme na mysli jeho VR headset Cardboard. Nyní jde ale o projekt AIY (Artificial Intelligence Yourself), který počítá s Google Assistantem a Raspberry Pi.
reklama
Google tak otevírá nový typ "samodomo" projektů, který pojmenoval AIY (Artificial Intelligence Yourself). Ten se tak očividně týká zařízení pro využití umělé inteligence, takže lze v podstatě mluvit o DIY AI projektech. Co se týče konkrétního produktu, který patří do programu AIY, tím prvním je Voice Kit využívající platformu Raspberry Pi, díky níž budeme moci využít služeb Google Assistantu.

Pokud si pořídíte stavebnici Voice Kit, získáte potřebnou desku Google Voice Hardware Accessory on Top (HAT), dále stereo mikrofon, velký zelený knoflík pro aktivaci služby, třípalcový reproduktor, propojovací kabely a nakonec rozloženou lepenkovou krabičku, do níž se všechno naskládá.

Už ale nedostaneme nezbytnou desku Raspberry Pi, což může být Raspberry Pi 3 Model B, s níž byl Voice Kit už otestován. Zařízení pak bude využívat Voice User Interface (VUI) společně s Google Assistant SDK a Cloud Speech API. Google sděluje, že pokud se budeme držet návodu, bude trvat sestavení a zprovoznění tohoto zařízení asi hodinu a půl.

A k čemu je to všechno dobré? Pochopitelně jako levná alternativa pro Google Home nebo podobná zařízení jako Amazon Echo. Nicméně prozatím bude Voice Kit k dostání jen společně s tištěnou verzí časopisu The MagPi, oficiálního periodika nadace Raspberry, a to čísla 57. K tomu se u nás asi těžko dostaneme, ale pokud se toto zařízení uchytí, brzy by se mohly objevit i jeho běžně prodávané klony a alternativy, jak se stalo třeba i v případě headsetu Cardboard, i když v jeho případě šlo jen o papír, magnety a malé čočky, ale i v případě samotných desek Raspberry Pi.

Zdroj: Hothardware
reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář