Google Edge TPU v minipočítači pro strojové učení ve stylu Raspberry

Google Edge TPU v minipočítači pro strojové učení ve stylu Raspberry
, , aktualita
Google si připravil nový produkt vybavený jeho jednotkami TPU, čili Tensor Processing Unit. Jde o malou desku s Edge TPU, která nám může připomenout minipočítače Raspberry Pi. K čemu se bude hodit? 
K oblíbeným
reklama
Google tak oficiálně dostal na trh svou Coral development board s Edge TPU, který představuje firemní specializovaný čip s vysokým výkonem pro umělou inteligenci. Už v průběhu minulého léta Google oznámil, že pracuje na nízkospotřebové verzi svého Cloud TPU, která bude určena především pro účely zařízení spadajících do Internetu věcí (IoT). 
 
 
K čemu to má být dobré? Hlavním slibem firmy Google je, že Edge TPU osvobodí zařízení zapojená v IoT od závislosti na cloudu, co se týče inteligentní analýzy nasbíraných dat. Konkrétně může jít o kameru, která nemusí využívat sílu cloudu, aby mohla v reálném čase identifikovat sledované objekty. Postačí jí k tomu vlastní TPU, čili vlastní výkon. 
 
Google tak nabízí jednak malou desku ve stylu Raspberry Pi, která nové TPU nabízí. Založena je na čtyřjádrovém procesoru ARM Cortex-A53, "real-time jádru" Cortex-M4F a GPU Vivante GC7000 Lite. Vše to je napojeno na Edge TPU s výkonem 4 TOPS (biliony operací za sekundu). 
 
Dále tu je 1 GB paměti LPDDR4, 8GB paměti eMMC, Wi-Fi 2×2 MIMO (802.11b/g/n/ac 2.4/5GHz bands) a Bluetooth 4.1. Podporován je Debian a framework pro strojové učení TensorFlow Lite, a to vše za 150 dolarů. 
 
 
Vedle toho tu máme také Coral USB Accelerator, který je podobný produktu Intel Neural Compute Stick. I toto zařízení má v sobě Edge TPU a může se napojit na různé další počítače, a to včetně Raspberry Pi, aby jim dodalo svůj výkon pro AI. Samotné má pouze mikrokontroler Cortex-M0 na 32 MHz, 16 kB flash a 2 kB RAM. Napojuje se pomocí USB 3.1 s propustností 5 Gb/s a také podporuje TensorFlow Lite. Cena je 75 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář