Google Edge TPU v minipočítači pro strojové učení ve stylu Raspberry

Google Edge TPU v minipočítači pro strojové učení ve stylu Raspberry
, , aktualita
Google si připravil nový produkt vybavený jeho jednotkami TPU, čili Tensor Processing Unit. Jde o malou desku s Edge TPU, která nám může připomenout minipočítače Raspberry Pi. K čemu se bude hodit? 
K oblíbeným
reklama
Google tak oficiálně dostal na trh svou Coral development board s Edge TPU, který představuje firemní specializovaný čip s vysokým výkonem pro umělou inteligenci. Už v průběhu minulého léta Google oznámil, že pracuje na nízkospotřebové verzi svého Cloud TPU, která bude určena především pro účely zařízení spadajících do Internetu věcí (IoT). 
 
 
K čemu to má být dobré? Hlavním slibem firmy Google je, že Edge TPU osvobodí zařízení zapojená v IoT od závislosti na cloudu, co se týče inteligentní analýzy nasbíraných dat. Konkrétně může jít o kameru, která nemusí využívat sílu cloudu, aby mohla v reálném čase identifikovat sledované objekty. Postačí jí k tomu vlastní TPU, čili vlastní výkon. 
 
Google tak nabízí jednak malou desku ve stylu Raspberry Pi, která nové TPU nabízí. Založena je na čtyřjádrovém procesoru ARM Cortex-A53, "real-time jádru" Cortex-M4F a GPU Vivante GC7000 Lite. Vše to je napojeno na Edge TPU s výkonem 4 TOPS (biliony operací za sekundu). 
 
Dále tu je 1 GB paměti LPDDR4, 8GB paměti eMMC, Wi-Fi 2×2 MIMO (802.11b/g/n/ac 2.4/5GHz bands) a Bluetooth 4.1. Podporován je Debian a framework pro strojové učení TensorFlow Lite, a to vše za 150 dolarů. 
 
 
Vedle toho tu máme také Coral USB Accelerator, který je podobný produktu Intel Neural Compute Stick. I toto zařízení má v sobě Edge TPU a může se napojit na různé další počítače, a to včetně Raspberry Pi, aby jim dodalo svůj výkon pro AI. Samotné má pouze mikrokontroler Cortex-M0 na 32 MHz, 16 kB flash a 2 kB RAM. Napojuje se pomocí USB 3.1 s propustností 5 Gb/s a také podporuje TensorFlow Lite. Cena je 75 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu
Sociální síť Facebook má za poslední rok opravdu hodně obrovských průšvihů a očividně to jen tak neskončí. Nyní se zjistilo, že stovky milionů uživatelů mělo svá hesla uložena v plaintextu a zaměstnanci společnosti k nim mohli mít přístup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře