Google Edge TPU v minipočítači pro strojové učení ve stylu Raspberry

Google Edge TPU v minipočítači pro strojové učení ve stylu Raspberry
, , aktualita
Google si připravil nový produkt vybavený jeho jednotkami TPU, čili Tensor Processing Unit. Jde o malou desku s Edge TPU, která nám může připomenout minipočítače Raspberry Pi. K čemu se bude hodit? 
K oblíbeným
reklama
Google tak oficiálně dostal na trh svou Coral development board s Edge TPU, který představuje firemní specializovaný čip s vysokým výkonem pro umělou inteligenci. Už v průběhu minulého léta Google oznámil, že pracuje na nízkospotřebové verzi svého Cloud TPU, která bude určena především pro účely zařízení spadajících do Internetu věcí (IoT). 
 
 
K čemu to má být dobré? Hlavním slibem firmy Google je, že Edge TPU osvobodí zařízení zapojená v IoT od závislosti na cloudu, co se týče inteligentní analýzy nasbíraných dat. Konkrétně může jít o kameru, která nemusí využívat sílu cloudu, aby mohla v reálném čase identifikovat sledované objekty. Postačí jí k tomu vlastní TPU, čili vlastní výkon. 
 
Google tak nabízí jednak malou desku ve stylu Raspberry Pi, která nové TPU nabízí. Založena je na čtyřjádrovém procesoru ARM Cortex-A53, "real-time jádru" Cortex-M4F a GPU Vivante GC7000 Lite. Vše to je napojeno na Edge TPU s výkonem 4 TOPS (biliony operací za sekundu). 
 
Dále tu je 1 GB paměti LPDDR4, 8GB paměti eMMC, Wi-Fi 2×2 MIMO (802.11b/g/n/ac 2.4/5GHz bands) a Bluetooth 4.1. Podporován je Debian a framework pro strojové učení TensorFlow Lite, a to vše za 150 dolarů. 
 
 
Vedle toho tu máme také Coral USB Accelerator, který je podobný produktu Intel Neural Compute Stick. I toto zařízení má v sobě Edge TPU a může se napojit na různé další počítače, a to včetně Raspberry Pi, aby jim dodalo svůj výkon pro AI. Samotné má pouze mikrokontroler Cortex-M0 na 32 MHz, 16 kB flash a 2 kB RAM. Napojuje se pomocí USB 3.1 s propustností 5 Gb/s a také podporuje TensorFlow Lite. Cena je 75 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight
InSight na Marsu už nějaký ten pátek pomocí přístroje SEIS naslouchá, zda nezaznamená projevy seismické aktivity. To se mu ostatně už povedlo a na základě toho mohli vědci na Zemi simulovat toto "marsotřesení".
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala