Google Edge TPU v minipočítači pro strojové učení ve stylu Raspberry

Google Edge TPU v minipočítači pro strojové učení ve stylu Raspberry
, , aktualita
Google si připravil nový produkt vybavený jeho jednotkami TPU, čili Tensor Processing Unit. Jde o malou desku s Edge TPU, která nám může připomenout minipočítače Raspberry Pi. K čemu se bude hodit? 
K oblíbeným
reklama
Google tak oficiálně dostal na trh svou Coral development board s Edge TPU, který představuje firemní specializovaný čip s vysokým výkonem pro umělou inteligenci. Už v průběhu minulého léta Google oznámil, že pracuje na nízkospotřebové verzi svého Cloud TPU, která bude určena především pro účely zařízení spadajících do Internetu věcí (IoT). 
 
 
K čemu to má být dobré? Hlavním slibem firmy Google je, že Edge TPU osvobodí zařízení zapojená v IoT od závislosti na cloudu, co se týče inteligentní analýzy nasbíraných dat. Konkrétně může jít o kameru, která nemusí využívat sílu cloudu, aby mohla v reálném čase identifikovat sledované objekty. Postačí jí k tomu vlastní TPU, čili vlastní výkon. 
 
Google tak nabízí jednak malou desku ve stylu Raspberry Pi, která nové TPU nabízí. Založena je na čtyřjádrovém procesoru ARM Cortex-A53, "real-time jádru" Cortex-M4F a GPU Vivante GC7000 Lite. Vše to je napojeno na Edge TPU s výkonem 4 TOPS (biliony operací za sekundu). 
 
Dále tu je 1 GB paměti LPDDR4, 8GB paměti eMMC, Wi-Fi 2×2 MIMO (802.11b/g/n/ac 2.4/5GHz bands) a Bluetooth 4.1. Podporován je Debian a framework pro strojové učení TensorFlow Lite, a to vše za 150 dolarů. 
 
 
Vedle toho tu máme také Coral USB Accelerator, který je podobný produktu Intel Neural Compute Stick. I toto zařízení má v sobě Edge TPU a může se napojit na různé další počítače, a to včetně Raspberry Pi, aby jim dodalo svůj výkon pro AI. Samotné má pouze mikrokontroler Cortex-M0 na 32 MHz, 16 kB flash a 2 kB RAM. Napojuje se pomocí USB 3.1 s propustností 5 Gb/s a také podporuje TensorFlow Lite. Cena je 75 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy
Elektromobilita přinese obrovské množství vysloužilých akumulátorů, které jsou obrovskou hrozbou pro životní prostředí. Dle studie MIT jsou ale současně vhodným úložištěm pro obnovitelnou energii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala
Experimenty společnosti NVIDIA s různými typy umělých inteligencí jsou dobře známé a nyní tu máme další počin v podobě hry Pac-Man. Tu vytvořily dvě soupeřící GameGAN AI, které ani nepotřebovaly jako základ herní engine. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina? Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina?
Atmosféra Pluta byla spatřena již v roce 1988 a od té doby mohli astronomové pozorovat, že je plynný obal této tehdy ještě planety stále hustší. Ovšem nedávno přišel obrat a Pluto od roku 2016 ztratilo celou pětinu své atmosféry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude? Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude?
Leaker @momomo_us zveřejnil nové údaje o procesorech Intel Tiger Lake, které se týkají především jejich grafiky Xe. Ta má představovat velký pokrok i v porovnání s 11. generací, s níž se přitom dosud málokdo setkal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir
Desktopová APU generace Renoir by už neměla na sebe nechávat dlouho čekat, jak můžeme usuzovat dle toho, jaké veškeré informace se o nich v poslední době objevují. Nyní k tomu přispěla i společnost Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek