www.svethardware.cz
>
>
>

Google End-to-End aneb Chrome bude šifrovat maily

Google End-to-End aneb Chrome bude šifrovat maily
, , aktualita
Mnoho e-mailů chodí internetem v nezašifrované podobě, kterou lze snadno získat. Google toto chce změnit doplňkem End-to-End do svého prohlížeče Chrome, který má znatelně zvýšit bezpečnost e-mailové komunikace.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnost e-mailové komunikace nikdy nebyla moc vysoká a zlepšuje se jen pomalu. Přesto má mnoho lidí strach, že jsou odposlouchávány např. tajnými složkami některých států, nejvíce v povědomí lidí vede asi americká NSA. Společnost Google chce bezpečnost e-mailů ještě zvýšit, přestože už sama ve službě Gmail podporuje šifrování pro příchozí i odchozí poštu.


Logo Google


Vždyť ještě v prosinci 2013 bylo šifrováno jen 26 % příchozích mailů do Gmailu a 29 % odchozích. Dnes jsou tato čísla po půl roce mnohem vyšší, a to zhruba 50 % příchozích a 35 % odchozích. Čísla se zvýšila s tím, jak mnoho poskytovatelů e-mailových služeb v poslední době přešlo na TLS šifrování. Google chce jít dál a představuje doplněk End-to-End pro prohlížeč Chrome, který má využívat OpenPGP šifrování. Algoritmus využívá asymetrické šifry (všichni ví, jakým klíčem vám zašifrovat zprávu, ale jen vy víte, jakým klíčem ji rozšifrovat) a jeho zdrojový kód byl uvolněn. Zatím jde o betatest, kdy se budou ladit případné chyby.

Problémem služby může být to, že vyžaduje váš klíč a bez něj se tedy k datům nedostanete (na jiném počítači, kde není uložen klíč, si šifrovaný mail neotevřete). Stejně tak nelze v zašifrovaných mailech hledat a Google pak ani nemůže na základě obsahu mailů cílit reklamu.

Zdroj: www.wired.com, www.theregister.co.uk
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář