www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google investuje do tajemného start-upu Magic Leap

Google investuje do tajemného start-upu Magic Leap
, , aktualita
Společnost Google vede více jak půlmiliardové financování tajemné společnosti Magic Leap, která se zabývá virtuální a rozšířenou realitou a slibuje velmi realistické propojení reálného a virtuálního světa.
K oblíbeným
reklama
Co si tedy pod tím máme představit? Asi nejlépe to vysvětlí video, které má Magic Leap na svých stránkách. Jde tedy opravdu o propojení virtuální reality s reálným světem, jež se ale navzájem ovlivňují. Malého slona tak můžeme schovat do dlaní a na nich se zase ukáží stíny od jeho těla, takže celkový dojem je velmi dobrý.

Do společnosti Magic Leap má tedy Google a jiné firmy investovat přes 542 milionů dolarů, přičemž jde o společnost se sídlem na Floridě, kterou ostatní popisují jako tajemnou a tajnůstkářskou. Její hlavní pracovní náplní má být vývoj "filmové reality", která se má od virtuální a rozšířené reality lišit právě tím, že posune onu realitu o notný kus kupředu a přidá ještě interaktivitu. Magic Leap chce navíc pro tyto účely nabídnout lehké a mobilní řešení, čili nejspíše nějaké brýle či něco jim podobného.

Magic Leap říká, že její technologie jsou daleko před těmi, které nabízí její konkurence zabývající se virtuální realitou a něco na tom asi bude, když tato firma získala od svých investorů přes půl miliardy dolarů. Krom Googlu vycítili příležitost také KPCB, Andreessen Horowitz, Obvious Ventures, Qualcomm a Legendary Entertainment. Cena Magic Leap je přitom odhadována na 2 miliardy dolarů, což je celkem překvapivá suma na firmu, která zatím nevykazuje žádné tržby, a nemá tedy na trhu žádné produkty.

Firma použije získané finanční prostředky na urychlen vývoje své technologie, aby mohla co nejdříve přinést na trh výsledné produkty. Je tak možné, že bude v budoucnu prostřednictvím firmy Google soupeřit s headsetem Oculus VR, a tedy firmou Facebook, což s sebou přinese i souboj různých technologií. Žádné přesné datum přitom nebylo zmíněno a dozvěděli jsme se pouze to, že se máme dočkat "relativně brzy".

Zdroj: hexus.net
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář