Google obnovuje aktualizace Chromu, přeskočí jednu verzi

Google obnovuje aktualizace Chromu, přeskočí jednu verzi
, , aktualita
Google po týdnu obnovuje práce na aktualizacích svého prohlížeče Chrome, i když s upraveným plánem. Přeskočena bude verze 82, ale plánované novinky najdeme ve verzi 83, která bude vydána o několik týdnů dříve.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden Google oznámil, že kvůli pandemii onemocnění COVID-19 pozastavuje vydávání aktualizací pro Chrome a Chrome OS. Jedinou výjimku dostaly bezpečnostní záplaty. Důvodem byla snaha udržet software stabilní v této složité době, kdy nemá Google k dispozici všechny zaměstnance a navíc většina z nich pracuje vzdáleně ze svého domova. Navíc teď i řada uživatelů, kteří musí kvůli omezením souvisejícím s koronavirem zůstat doma, využívá Chrome k práci nebo zábavě, a případné chyby by tedy byly velmi nepříjemné. Později také společnost dodala, že z výše uvedených důvodů přeskočí jednu verzi.
 
 
Po pouhém týdnu se ovšem situace opět mění. Google se rozhodl obnovit práce na updatech, ale plán jejich vydávání bude přece jen jiný, než se původně předpokládalo. Na začátku příštího týdne obdrží současný Chrome 80 bezpečnostní a kritické aktualizace. Chrome 81 se ještě tento týden přesune do beta kanálu a ve stabilním sestavení vyjde v týdnu od 7. dubna. To znamená zpoždění přibližně tři týdny proti původně plánovanému datu 17. března. Chrome 82 byl zcela zrušen, neobjeví se tady v žádném z kanálů. Místo něj přijde rovnou Chrome 83, jehož vydání je plánováno na polovinu května, tedy o tři týdny dříve ve srovnání s původním plánem. Ještě tento týden by se mělo první sestavení objevit ve vývojářském kanálu.
 
Změny se patrně dotknou také Chromu 84 a dalších budoucích verzí, ale více informací zveřejní Google až později. Jak se ovšem zdá, americké společnosti se podařilo zkoordinovat zaměstnance pracující většinově v home office, takže i pokud by současná pandemie koronaviru měla delší trvání, na budoucích aktualizacích Chromu by se to nemuselo již výrazněji projevit. Dodejme, že své plány aktualizací upravil tento týden také Microsoft. V případě svého operačního systému Windows se rozhodl pozastavit volitelné updaty a místo toho budou vývojáři soustředit svou energii na bezpečnostní záplaty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru
Na konci minulého roku společnost Boeing provedla test svého Starlineru, který se pokusil dosáhnout oběžné dráhy a připojit se na několik dní k Mezinárodní vesmírné stanici. Test se nepovedl a nyní už víme, že si jej Boeing zopakuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19 AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19
Pro běžné lidi je tu Folding@home a pro firmy zase nové HPC konsorcium pro boj s nemocí Covid-19, které vzniklo ze spolupráce firmy IBM a Bílým domem. Do něj se nyní přidávají i společnosti AMD a NVIDIA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář