Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia

Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
, , aktualita
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
K oblíbeným
reklama
Nyní nám Google představil úvodní nabídku rovného tuctu her, které by už brzy měly být v rámci služby Stadia k dispozici pro hraní. Pro začátek tak nejde zrovna o širokou nabídku, takže je zřejmé, že Google chce svou streamovací službu rozvíjet postupně a ne aby se ihned snažil ohromit. 
 
 
Google zde může využít svou obrovskou a všudypřítomnou serverovou infrastrukturu, ale z úvodní nabídky by šlo uvažovat o tom, že i tak asi existují obavy o to, zda Stadia v úvodním ostrém provozu zajistí kvalitní zážitek z hraní. Ať je důvod k omezení úvodní nabídky her na dvanáct titulů jakýkoliv, je zřejmé, že danému výběru bude odpovídat i zájem zákazníků. 
 
Firma se také chystá v rámci Stadia využít prediktivní umělou inteligenci, která by měla přímo čarovat s odezvou a vedle toho má připraven i herní ovladač, jenž se bude napojovat přímo k lokální síti, aby se z celkového zpoždění odečetlo i to málo, které vznikne při využití počítače (nebo jiného zařízení) jako prostředníka. Pro řadu domácností také bude výhoda ta, že půjde využít i Chromecast, který už mnohdy mají, takže prvotní investice nemusí být v podstatě žádná. 
 
A jaké hry budou na Stadia k dispozici od 19. listopadu? Jde o následující výběr:
 • Assassin’s Creed Odyssey
 • Destiny 2: The Collection
 • GYLT
 • Just Dance 2020
 • Kine
 • Mortal Kombat 11
 • Red Dead Redemption 2
 • Rise of the Tomb Raider
 • SAMURAI SHODOWN
 • Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition
 • Thumper
 • Tomb Raider: Definitive Edition
Google přitom už dříve ohlásil, že Stadia nabídne i jiné hry, a to jmenovitě Darksiders Genesis, Borderlands 3 nebo Baldur's Gate 3. Ty ale přijdou později, nejspíše až v příštím roce společně s Rage 2, Grid či Metro Exodus. 
 
Od 19. listopadu bude Stadia k dispozici pouze pro ty, kteří si objednali startovací sadu Founder’s Edition. Ta zahrnuje zmíněný ovladač, Chromecas Ultra, tři měsíce služby (později 10 USD za měsíc) a hru Destiny 2 (platí se jednak za službu a pak i za hry). Základní verze služby pro všechny pak bude k dispozici od začátku příštího roku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače
V poznámkách k prezentaci firmy AMD se objevilo potvrzení, že se jednak pracuje na funkci Integer Scaling, čili nevyhlazovaného škálování obrazvu a vedle toho tu máme také jistou novinku s označením Radeon Boost. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otce všech" Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otce všech"
Z Koduriho grafické divize firmy Intel nedávno překvapivě odešel i s kolegyní Chris Hook, což vyvolalo vlnu spekulací o tom, jak vůbec probíhá vývoj grafické generace Xe. Raja Koduri se tak rozhodl zakročit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Čínský marketing Intelu: 9600KF je lepší než 3800X, 9350KF než 3600X Čínský marketing Intelu: 9600KF je lepší než 3800X, 9350KF než 3600X
Jakkoliv náš šéf Intelu přesvědčuje, že 90% na trhu s x86 už není priorita jeho firmy, její vlastní marketing se pochopitelně nechce jen tak vzdávat dříve vydobytých pozic. Ukazuje na to i prezentace Intelu v Číně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CEO Intelu: nechci mít 90% podíl mezi x86 CPU, přicházíme tím o příležitosti CEO Intelu: nechci mít 90% podíl mezi x86 CPU, přicházíme tím o příležitosti
Z různých zpráv tohoto roku se ukázalo, že Intel je vcelku nervózní z toho, jak kvůli AMD přichází o podíl na trhu s procesory x86, a tím přirozeně i s celými platformami. Co ale k tomu může říci jeho šéf Robert Swan?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala