Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia

Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
, , aktualita
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
K oblíbeným
reklama
Nyní nám Google představil úvodní nabídku rovného tuctu her, které by už brzy měly být v rámci služby Stadia k dispozici pro hraní. Pro začátek tak nejde zrovna o širokou nabídku, takže je zřejmé, že Google chce svou streamovací službu rozvíjet postupně a ne aby se ihned snažil ohromit. 
 
 
Google zde může využít svou obrovskou a všudypřítomnou serverovou infrastrukturu, ale z úvodní nabídky by šlo uvažovat o tom, že i tak asi existují obavy o to, zda Stadia v úvodním ostrém provozu zajistí kvalitní zážitek z hraní. Ať je důvod k omezení úvodní nabídky her na dvanáct titulů jakýkoliv, je zřejmé, že danému výběru bude odpovídat i zájem zákazníků. 
 
Firma se také chystá v rámci Stadia využít prediktivní umělou inteligenci, která by měla přímo čarovat s odezvou a vedle toho má připraven i herní ovladač, jenž se bude napojovat přímo k lokální síti, aby se z celkového zpoždění odečetlo i to málo, které vznikne při využití počítače (nebo jiného zařízení) jako prostředníka. Pro řadu domácností také bude výhoda ta, že půjde využít i Chromecast, který už mnohdy mají, takže prvotní investice nemusí být v podstatě žádná. 
 
A jaké hry budou na Stadia k dispozici od 19. listopadu? Jde o následující výběr:
 • Assassin’s Creed Odyssey
 • Destiny 2: The Collection
 • GYLT
 • Just Dance 2020
 • Kine
 • Mortal Kombat 11
 • Red Dead Redemption 2
 • Rise of the Tomb Raider
 • SAMURAI SHODOWN
 • Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition
 • Thumper
 • Tomb Raider: Definitive Edition
Google přitom už dříve ohlásil, že Stadia nabídne i jiné hry, a to jmenovitě Darksiders Genesis, Borderlands 3 nebo Baldur's Gate 3. Ty ale přijdou později, nejspíše až v příštím roce společně s Rage 2, Grid či Metro Exodus. 
 
Od 19. listopadu bude Stadia k dispozici pouze pro ty, kteří si objednali startovací sadu Founder’s Edition. Ta zahrnuje zmíněný ovladač, Chromecas Ultra, tři měsíce služby (později 10 USD za měsíc) a hru Destiny 2 (platí se jednak za službu a pak i za hry). Základní verze služby pro všechny pak bude k dispozici od začátku příštího roku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord
Na nové grafické karty GeForce Ampere si brousí zuby také profesionální overclockeři, neboť bylo jasné, že s jejich pomocí se budou lámat rekordy. A na první takový případ se už můžeme podívat díky Brazilcům z TecLab.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple 5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple
Společnost TSMC se nedávno pochlubila tím, že její 5nm proces se vyvíjí velice dobře z hlediska výtěžnosti a je na cestě k tomu, aby se z něj stala ještě mnohem důležitější technologie, než je 7 nm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář