reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Google oproti konkurenci stále roste, v Americe má 52% trhu

, , aktualita
Google oproti konkurenci stále roste, v Americe má 52% trhu
Google, fenomenální firma zaměřená především na hledání na internetu, ukazuje stále více svým konkurentům záda. Po ohlášení nových hledacích systémů firem Yahoo a MSN Microsoftu očekávali analytici pokles Google na trhu vyhledávačů. Jak...
Google oproti konkurenci stále roste, v Americe má 52% trhu
Google, fenomenální firma zaměřená především na hledání na internetu, ukazuje stále více svým konkurentům záda. Po ohlášení nových hledacích systémů firem Yahoo a MSN Microsoftu očekávali analytici pokles Google na trhu vyhledávačů. Jak se ale nyní ukazuje, Google stále roste.Zatímco začátkem června dosáhl Google poměru 50% mezi všemi vyhledávači v USA, nyní se přehoupl přes 52%. To ukazuje na neustálý růst. Čísla označují přesměrování uživatelů z hledacích systémů na cizí URL, neboli kolik uživatelů využije hledání a následný přístup na nalezené stránky. Google zhruba 2x překonává nejbližšího konkurenta Yahoo, před MSN má náskok 4násobný.

Stejně jako použití alternativních prohlížečů, i použité vyhledávače se různí podle zemí. Zatímco v Americe má Google 52%, v Anglii dosahuje jeho poměr zhruba 75% a v Německu dokonce 91%. Díky pozitivním informacím stoupla cena akcií Google na burze z $300 na $305.19 za akcii. To je zhruba trojnásobek oproti cenám za které byly akcie nabízeny při vstupu na burzu v říjnu 2004.

Zdroj: http://www.techzonez.com/comments.php?shownews=13916
reklama
reklama
reklama