reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Google přetáhl dalšího důležitého muže Microsoftu: Ballmer zuří a soudí se

6.9.2005, Milan Šurkala, aktualita
Google přetáhl dalšího důležitého muže Microsoftu: Ballmer zuří a soudí se
Šéf Microsoftu zuří. Google mu už přetáhl druhého velmi významného zaměstnance. Nyní si jen hláskuje slovní spojení "Kill Google". Kai-Fu Lee totiž opustil firmu Microsoft a přidal se ke Google, což Steve Ballmer nese dosti těžce. Steve...
Šéf Microsoftu zuří. Google mu už přetáhl druhého velmi významného zaměstnance. Nyní si jen hláskuje slovní spojení "Kill Google". Kai-Fu Lee totiž opustil firmu Microsoft a přidal se ke Google, což Steve Ballmer nese dosti těžce.


Steve Ballmer se dnes asi takto neusmívá

Přetáhl tak k sobě jednoho z viceprezidentů Microsoftu, Kai-Fu Leeho, který zakládal pro Google výzkumné centrum v Číně. Microsoft se už kvůli tomu s Google soudí, protože Lee prý dělá pro jinou společnost podobnou práci, což ze zákona po dobu jednoho roku nesmí. První kolo u soudu už Microsoft vyhrál, dnes v úterý má být další.


Kai-Fu Lee, další co přešel z Microsoftu ke Google

18. listopadu 2004 vynikající inženýr a klíčový architekt systému Windows Mark Lucovsky Ballmerovi oznámil, že odchází. Když se prý Ballmer tehdy dověděl, že Google je místo jeho dalšího působiště, mrštil židlí přes celou svou kancelář.


Mark Lucovsky když ještě pracoval u Microsoftu

Lucovsky působil v Microsoftu 16 let, za tu dobu pracoval například na operačním systému Windows NT, zvláště na kernelu pro tento systém, Win32 run-time a dalších klíčových elementech tohoto systému. V neposlední řadě také na Microsoft Windows Server. V roce 2000 byl jmenován hlavním softwarovým architektem Microsoft .NET, takže je zřejmé, že Ballmera odchod tak dobrého zaměstnance opravdu naštval. A když se k tomu přidal v červenci i Lee, tak je jasné, že už musí úplně zuřit.

Zdroj: news.com.com, www.microsoft-watch.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama