www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google proti Amazonu: YouTube je blokován na Echo Show i Fire TV

Google proti Amazonu: YouTube je blokován na Echo Show i Fire TV
, , aktualita
Google se rozhodl vystupňovat nevraživost sdílenou s Amazonem do nových výšin, když se rozhodl zablokovat službu YouTube na zařízeních Echo Show a Fire TV. Nezapne ji do té doby, než se "Amazon rozhodne spolupracovat". 
reklama
Google se tak v podstatě přiznal k tomu, že Amazonu hází klacky pod nohy, respektive jde spíše o oplácení nevstřícných kroků právě Amazonu. Nyní si tak majitelé zařízení Echo Show a Fire TV už nepustí videa z YouTube, ale na to už ostatně mohou být zvyklí, neboť právě na Echo Show YouTube nefungovalo už dříve. 
 
 
Google říká, že tím chce Amazon donutit ke spolupráci, aby bylo zajištěno, že zákazníci budou mít přístup k produktům obou společností. Tím však pochopitelně nemyslí samotnou službu YouTube, ale něco jiného.
 
Nejdříve šlo o aplikaci Amazonu pro přehrávání videí z YouTube a Googlu se nelíbilo, že Amazon si ji vyvinul sám a nijak nespolupracoval. Proto ji Google dříve v tomto roce na Echo Show zablokoval, ovšem Amazon to následně obešel prostě tím, že začal využívat webovou verzi přehrávače videí. 
 
Nyní tak Google opět nějakým způsobem zakázal YouTube na Echo Show a navíc přidal i Fire TV a přidal výzvu pro Amazon. Nechce však po něm mít možnost mluvit do vývoje aplikace pro YouTube, ale zařazení produktů jako Chromecast nebo Google Home do nabídky obchodu. Vedle toho tu máme také fakt, že Amazon odmítá zprovoznit Prime Video na zařízeních Chromecast. Jde tak o klasický případ, který by se dal shrnout slovy: "když ne my, tak vy taky ne". 
 
Tato již vzájemná nevraživost má kořeny nejspíše v roce 2015, kdy Amazon ze svého obchodu odstranil streamovací zařízení Google Chromecast, což mimo jiné dokládá, jakou moc může mít "prostý e-shop" v případě, že naroste do takových rozměrů. Očividným cílem Amazonu bylo prosadit vlastní zařízení pro streamování multimédií, ačkoliv to bylo zabaleno jako obvykle do snahy co nejlépe posloužit zákazníkovi a prodávat mu pouze taková zařízení, která nabídnou to nejlepší ve spojení se službami Amazonu, čili řadu Fire TV. 
 
Leckdo by si to mohl však vysvětlit tak, že dle Amazonu jsou zákazníci nesvéprávní a potřebují vést za ručičku směrem ke koupi toho správného zařízení, ale ve skutečnosti jde prostě a jen o konkurenční boj s využitím všemožných prostředků. Pak už se věci přiostřily, když Amazon na Echo Show nasadil software označovaný za hacknutou verzi aplikace YouTube od Googlu, která měla deaktivované mechanismy pro monetizaci a dále už to známe. 
 
Aktuálně jsou tak obě firmy ve při, čímž však tratí pouze zákazník, který zde hraje roli rukojmího. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře