www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google proti Amazonu: YouTube je blokován na Echo Show i Fire TV

Google proti Amazonu: YouTube je blokován na Echo Show i Fire TV
, , aktualita
Google se rozhodl vystupňovat nevraživost sdílenou s Amazonem do nových výšin, když se rozhodl zablokovat službu YouTube na zařízeních Echo Show a Fire TV. Nezapne ji do té doby, než se "Amazon rozhodne spolupracovat". 
reklama
Google se tak v podstatě přiznal k tomu, že Amazonu hází klacky pod nohy, respektive jde spíše o oplácení nevstřícných kroků právě Amazonu. Nyní si tak majitelé zařízení Echo Show a Fire TV už nepustí videa z YouTube, ale na to už ostatně mohou být zvyklí, neboť právě na Echo Show YouTube nefungovalo už dříve. 
 
 
Google říká, že tím chce Amazon donutit ke spolupráci, aby bylo zajištěno, že zákazníci budou mít přístup k produktům obou společností. Tím však pochopitelně nemyslí samotnou službu YouTube, ale něco jiného.
 
Nejdříve šlo o aplikaci Amazonu pro přehrávání videí z YouTube a Googlu se nelíbilo, že Amazon si ji vyvinul sám a nijak nespolupracoval. Proto ji Google dříve v tomto roce na Echo Show zablokoval, ovšem Amazon to následně obešel prostě tím, že začal využívat webovou verzi přehrávače videí. 
 
Nyní tak Google opět nějakým způsobem zakázal YouTube na Echo Show a navíc přidal i Fire TV a přidal výzvu pro Amazon. Nechce však po něm mít možnost mluvit do vývoje aplikace pro YouTube, ale zařazení produktů jako Chromecast nebo Google Home do nabídky obchodu. Vedle toho tu máme také fakt, že Amazon odmítá zprovoznit Prime Video na zařízeních Chromecast. Jde tak o klasický případ, který by se dal shrnout slovy: "když ne my, tak vy taky ne". 
 
Tato již vzájemná nevraživost má kořeny nejspíše v roce 2015, kdy Amazon ze svého obchodu odstranil streamovací zařízení Google Chromecast, což mimo jiné dokládá, jakou moc může mít "prostý e-shop" v případě, že naroste do takových rozměrů. Očividným cílem Amazonu bylo prosadit vlastní zařízení pro streamování multimédií, ačkoliv to bylo zabaleno jako obvykle do snahy co nejlépe posloužit zákazníkovi a prodávat mu pouze taková zařízení, která nabídnou to nejlepší ve spojení se službami Amazonu, čili řadu Fire TV. 
 
Leckdo by si to mohl však vysvětlit tak, že dle Amazonu jsou zákazníci nesvéprávní a potřebují vést za ručičku směrem ke koupi toho správného zařízení, ale ve skutečnosti jde prostě a jen o konkurenční boj s využitím všemožných prostředků. Pak už se věci přiostřily, když Amazon na Echo Show nasadil software označovaný za hacknutou verzi aplikace YouTube od Googlu, která měla deaktivované mechanismy pro monetizaci a dále už to známe. 
 
Aktuálně jsou tak obě firmy ve při, čímž však tratí pouze zákazník, který zde hraje roli rukojmího. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář