www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google proti Amazonu: YouTube je blokován na Echo Show i Fire TV

Google proti Amazonu: YouTube je blokován na Echo Show i Fire TV
, , aktualita
Google se rozhodl vystupňovat nevraživost sdílenou s Amazonem do nových výšin, když se rozhodl zablokovat službu YouTube na zařízeních Echo Show a Fire TV. Nezapne ji do té doby, než se "Amazon rozhodne spolupracovat". 
reklama
Google se tak v podstatě přiznal k tomu, že Amazonu hází klacky pod nohy, respektive jde spíše o oplácení nevstřícných kroků právě Amazonu. Nyní si tak majitelé zařízení Echo Show a Fire TV už nepustí videa z YouTube, ale na to už ostatně mohou být zvyklí, neboť právě na Echo Show YouTube nefungovalo už dříve. 
 
 
Google říká, že tím chce Amazon donutit ke spolupráci, aby bylo zajištěno, že zákazníci budou mít přístup k produktům obou společností. Tím však pochopitelně nemyslí samotnou službu YouTube, ale něco jiného.
 
Nejdříve šlo o aplikaci Amazonu pro přehrávání videí z YouTube a Googlu se nelíbilo, že Amazon si ji vyvinul sám a nijak nespolupracoval. Proto ji Google dříve v tomto roce na Echo Show zablokoval, ovšem Amazon to následně obešel prostě tím, že začal využívat webovou verzi přehrávače videí. 
 
Nyní tak Google opět nějakým způsobem zakázal YouTube na Echo Show a navíc přidal i Fire TV a přidal výzvu pro Amazon. Nechce však po něm mít možnost mluvit do vývoje aplikace pro YouTube, ale zařazení produktů jako Chromecast nebo Google Home do nabídky obchodu. Vedle toho tu máme také fakt, že Amazon odmítá zprovoznit Prime Video na zařízeních Chromecast. Jde tak o klasický případ, který by se dal shrnout slovy: "když ne my, tak vy taky ne". 
 
Tato již vzájemná nevraživost má kořeny nejspíše v roce 2015, kdy Amazon ze svého obchodu odstranil streamovací zařízení Google Chromecast, což mimo jiné dokládá, jakou moc může mít "prostý e-shop" v případě, že naroste do takových rozměrů. Očividným cílem Amazonu bylo prosadit vlastní zařízení pro streamování multimédií, ačkoliv to bylo zabaleno jako obvykle do snahy co nejlépe posloužit zákazníkovi a prodávat mu pouze taková zařízení, která nabídnou to nejlepší ve spojení se službami Amazonu, čili řadu Fire TV. 
 
Leckdo by si to mohl však vysvětlit tak, že dle Amazonu jsou zákazníci nesvéprávní a potřebují vést za ručičku směrem ke koupi toho správného zařízení, ale ve skutečnosti jde prostě a jen o konkurenční boj s využitím všemožných prostředků. Pak už se věci přiostřily, když Amazon na Echo Show nasadil software označovaný za hacknutou verzi aplikace YouTube od Googlu, která měla deaktivované mechanismy pro monetizaci a dále už to známe. 
 
Aktuálně jsou tak obě firmy ve při, čímž však tratí pouze zákazník, který zde hraje roli rukojmího. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek