www.svethardware.cz
>
>
>

Google proti extrémismu a konspiracím: uplatní se nový způsob doporučování videí

Google proti extrémismu a konspiracím: uplatní se nový způsob doporučování videí
, , aktualita
Google se chystá na svém serveru YouTube využít nový způsob, jakým budou vybírána videa nabízena uživateli ke zhlédnutí. V zaměřovači jsou videa s konspiračními teoriemi, extrémistické materiály a tak podobně. 
K oblíbeným
reklama
Google tak jednoduše chce, aby nás sám systém doporučující další videa ke zhlédnutí na YouTube nesváděl na scestí a nevedl nás "králičí norou" směřující k extrémismu, konspiračním teoriím o ploché Zemi, doporučením neočkovat děti, atp. Jak říká samotný Google, cílem je, aby nám YouTube nedoporučoval videa, která sice nepřekračují vymezená pravidla, ale blíží se k jejich prahům. Jde také o videa, která nesou dezinformace, a to zvláště takové, které by nás mohly poškodit. 
 
 
Dle Googlu tak může jít například o videa, která propagují zázračný lék na vážnou nemoc nebo zmíněnou teorii o ploché Zemi, ovšem jakým způsobem se bude zjišťovat, co toho kvanta materiálu na YouTube patří a nepatří mezi doporučeníhodná videa? Vytrénována byla pro to upravená umělá inteligence, což je vše, co se dozvíme. 
 
Google také jasně říká, že žádná videa nebude mazat, samozřejmě pokud budou splňovat podmínky a pravidla daná v Community Guidelines, na tom se tedy nic nemění. Stejně tak budou daná videa nabízena ve sledovaných kanálech. Jde tak pouze o seznam dalších videí, které se nám obvykle ukazují ve sloupci napravo od toho právě sledovaného. 
 
 
Ke změnám se také vyjádřil nyní již bývalý inženýr Googlu Guillaume Chaslot, který pracoval právě i na umělé inteligenci vybírající další doporučená videa. Ten dané změny vítá a popisuje případ ze svého okolí, kde jistý rodinný přítel ztratil při nehodě otce, upadl do depresí a pak na YouTube propadl konspiračním teoriím o mimozemšťanech, ploché Zemi, atd. Nyní nikomu nevěří, nic neplánuje a nepracuje. To může být samozřejmě jen vymyšlený příklad, ale je bez debat, že lidí bezmezně věřících stokrát vyvráceným a zdravému rozumu se vzpírajícím teoriím existuje dost a YouTube udělá jen dobře, když něco takového nebude sám aktivně podporovat. 
 
Otázka je, zda nová funkce bude využita správně a ne třeba k účelu ovládání politického smýšlení mas předem vytyčeným směrem. Mezi tím a bojem proti nesmyslným teoriím může být jen velice tenká hranice. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek