www.svethardware.cz
>
>
>

Google proti extrémismu a konspiracím: uplatní se nový způsob doporučování videí

Google proti extrémismu a konspiracím: uplatní se nový způsob doporučování videí
, , aktualita
Google se chystá na svém serveru YouTube využít nový způsob, jakým budou vybírána videa nabízena uživateli ke zhlédnutí. V zaměřovači jsou videa s konspiračními teoriemi, extrémistické materiály a tak podobně. 
reklama
Google tak jednoduše chce, aby nás sám systém doporučující další videa ke zhlédnutí na YouTube nesváděl na scestí a nevedl nás "králičí norou" směřující k extrémismu, konspiračním teoriím o ploché Zemi, doporučením neočkovat děti, atp. Jak říká samotný Google, cílem je, aby nám YouTube nedoporučoval videa, která sice nepřekračují vymezená pravidla, ale blíží se k jejich prahům. Jde také o videa, která nesou dezinformace, a to zvláště takové, které by nás mohly poškodit. 
 
 
Dle Googlu tak může jít například o videa, která propagují zázračný lék na vážnou nemoc nebo zmíněnou teorii o ploché Zemi, ovšem jakým způsobem se bude zjišťovat, co toho kvanta materiálu na YouTube patří a nepatří mezi doporučeníhodná videa? Vytrénována byla pro to upravená umělá inteligence, což je vše, co se dozvíme. 
 
Google také jasně říká, že žádná videa nebude mazat, samozřejmě pokud budou splňovat podmínky a pravidla daná v Community Guidelines, na tom se tedy nic nemění. Stejně tak budou daná videa nabízena ve sledovaných kanálech. Jde tak pouze o seznam dalších videí, které se nám obvykle ukazují ve sloupci napravo od toho právě sledovaného. 
 
 
Ke změnám se také vyjádřil nyní již bývalý inženýr Googlu Guillaume Chaslot, který pracoval právě i na umělé inteligenci vybírající další doporučená videa. Ten dané změny vítá a popisuje případ ze svého okolí, kde jistý rodinný přítel ztratil při nehodě otce, upadl do depresí a pak na YouTube propadl konspiračním teoriím o mimozemšťanech, ploché Zemi, atd. Nyní nikomu nevěří, nic neplánuje a nepracuje. To může být samozřejmě jen vymyšlený příklad, ale je bez debat, že lidí bezmezně věřících stokrát vyvráceným a zdravému rozumu se vzpírajícím teoriím existuje dost a YouTube udělá jen dobře, když něco takového nebude sám aktivně podporovat. 
 
Otázka je, zda nová funkce bude využita správně a ne třeba k účelu ovládání politického smýšlení mas předem vytyčeným směrem. Mezi tím a bojem proti nesmyslným teoriím může být jen velice tenká hranice. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek