www.svethardware.cz
>
>
>

Google proti extrémismu a konspiracím: uplatní se nový způsob doporučování videí

Google proti extrémismu a konspiracím: uplatní se nový způsob doporučování videí
, , aktualita
Google se chystá na svém serveru YouTube využít nový způsob, jakým budou vybírána videa nabízena uživateli ke zhlédnutí. V zaměřovači jsou videa s konspiračními teoriemi, extrémistické materiály a tak podobně. 
K oblíbeným
reklama
Google tak jednoduše chce, aby nás sám systém doporučující další videa ke zhlédnutí na YouTube nesváděl na scestí a nevedl nás "králičí norou" směřující k extrémismu, konspiračním teoriím o ploché Zemi, doporučením neočkovat děti, atp. Jak říká samotný Google, cílem je, aby nám YouTube nedoporučoval videa, která sice nepřekračují vymezená pravidla, ale blíží se k jejich prahům. Jde také o videa, která nesou dezinformace, a to zvláště takové, které by nás mohly poškodit. 
 
 
Dle Googlu tak může jít například o videa, která propagují zázračný lék na vážnou nemoc nebo zmíněnou teorii o ploché Zemi, ovšem jakým způsobem se bude zjišťovat, co toho kvanta materiálu na YouTube patří a nepatří mezi doporučeníhodná videa? Vytrénována byla pro to upravená umělá inteligence, což je vše, co se dozvíme. 
 
Google také jasně říká, že žádná videa nebude mazat, samozřejmě pokud budou splňovat podmínky a pravidla daná v Community Guidelines, na tom se tedy nic nemění. Stejně tak budou daná videa nabízena ve sledovaných kanálech. Jde tak pouze o seznam dalších videí, které se nám obvykle ukazují ve sloupci napravo od toho právě sledovaného. 
 
 
Ke změnám se také vyjádřil nyní již bývalý inženýr Googlu Guillaume Chaslot, který pracoval právě i na umělé inteligenci vybírající další doporučená videa. Ten dané změny vítá a popisuje případ ze svého okolí, kde jistý rodinný přítel ztratil při nehodě otce, upadl do depresí a pak na YouTube propadl konspiračním teoriím o mimozemšťanech, ploché Zemi, atd. Nyní nikomu nevěří, nic neplánuje a nepracuje. To může být samozřejmě jen vymyšlený příklad, ale je bez debat, že lidí bezmezně věřících stokrát vyvráceným a zdravému rozumu se vzpírajícím teoriím existuje dost a YouTube udělá jen dobře, když něco takového nebude sám aktivně podporovat. 
 
Otázka je, zda nová funkce bude využita správně a ne třeba k účelu ovládání politického smýšlení mas předem vytyčeným směrem. Mezi tím a bojem proti nesmyslným teoriím může být jen velice tenká hranice. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková